Studio JG 40%
11 Sie 2015

Monster Musume #1 – Legendy, cycki i zero fabuły [recenzja] [manga]

Rodzimy rynek mangi ma się znacznie lepiej od rodzimego rynku komiksu, a świadczy o tym nie tylko ogromna ilość wydawców i comiesięcznych nowości, ale też dobór tytułów, które z roku na rok zdają się być coraz dziwaczniejsze. Przykładem niech będzie “Monster Musume” – lekki erotyk z potworami w roli głównej.

Paweł Deptuch 1
Studio JG 60%
25 Sty 2015

Adventure Time tom 1 [recenzja] [komiks]

„Pora na przygodę” to animowany serial Pendletona Warda, który na całym świecie okazał się niebywałym sukcesem. Niedawno pojawił się komiks na podstawie tej serii będący niekanonicznym bytem, który powinien przypaść do gustu widzom Cartoon Network.

Paweł Deptuch 0
Studio JG 30%
30 Mar 2014

Girls & Panzer #1 [recenzja]

Japończycy słyną z nieprawdopodobnego talentu do łączenia ze sobą kompletnie niepasujących do siebie elementów. Czarnoskóry samuraj toczący pojedynki w rytm rapowych kawałków („Afro Samurai”)? Odhaczony.  XVII-wieczni samuraje beatboxerzy, używający capoeiry i breakdance’u, których tułaczkę ilustruje hip-hopowa muzyka („Samurai Champloo”)? Odhaczeni. Przygody licealistów w świecie opanowanym przez zombie z licznymi podtekstami erotycznymi („Highschool of the Dead”)? Są. Dziesięcioletnie dziewczynki za dnia mordujące z zimną krwią bandytów, a wieczorami wracające do lalek i plastikowych kucyków („Gunslinger Girl”)? Są. W większości przypadków te mutacje, choć z pozoru kuriozalne, okazują się całkiem udanymi produkcjami, zaskakującymi oryginalnością i świeżością, ale zdarzają się też takie potworki jak „Girls & Panzer”, w których pomysł wyjściowy posiada spory

Paweł Deptuch 0