SyFy 80%
03 Lut 2017

The Expanse 02×01/02 – jeszcze lepsza space opera [recenzja]

Dobrych seriali science fiction nigdy dość. Zwłaszcza teraz, kiedy w gatunku już od dłuższego czasu panuje posucha. Szczęśliwie w zeszłym roku stacja SyFy przypomniała sobie o fanach space oper, fundując nam przyjemną przejażdżkę po wykreowanym przez Jamesa S.A. Coreya uniwersum. Teraz „The Expanse” wraca na ekrany naszych telewizorów, stawiając poprzeczkę jeszcze wyżej.

Maciej Bachorski 0
aftermath-2016-54772 60%
29 Paź 2016

Aftermath – dziwaczna apokalipsa [recenzja]

Chyba żaden inny serial nie zebrał w tym roku tyle batów, co „Aftermath”. Oceny na zagranicznych serwisach? A to jedna gwiazdka, dwie najwyżej, a to dziesięć procent na sto. Ale też zdarza się, że ktoś daje maksymalną liczbę punktów. O co tu chodzi?

Tomasz Miecznikowski 0
BSG 70%
05 Kwi 2016

Battlestar Galactica: Blood & Chrome – kulisy pierwszej wojny ludzkości z Cylonami [recenzja]

Odświeżony przez Ronalda D. Moore’a „Battlestar Galactica” został okrzyknięty najlepszym serialem science-fiction XXI wieku. Zasługa w tym konsekwentnego i bezkompromisowego podejścia producentów…

Paweł Deptuch 0
Magicians 65%
29 Sty 2016

The Magicians – magia tworzy się z bólu [recenzja]

„The Magicians” to kompilacja motywów z „Harry’ego Pottera” i „Opowieści z Narnii”. Po takiej rekomendacji instynktownie spodziewamy się odgrzewanego kotleta, na szczęście kolejny w tym sezonie, nowy serial stacji SyFy, to całkiem sprawnie przyrządzona mieszanka.

Tomasz Miecznikowski 0
darktower
21 Sty 2016

Mroczna Wieża w telewizji – czyli zapowiedzi seriali na podstawie książek

Obecnie zapowiedziano, lub trwają prace nad kilkudziesięcioma produkcjami na podstawie różnych powieści, a my wybraliśmy dziesięć naszym zdaniem najbardziej interesujących.

Paweł Deptuch 0
Childhood_s_End 75%
30 Gru 2015

Koniec dzieciństwa – depresyjna ekranizacja depresyjnej powieści [recenzja] [mini-serial] [sci-fi]

„Koniec dzieciństwa” ma zawiązanie fabuły podobne do tego z „Dnia Niepodległości” – nad najważniejszymi miastami świata pojawiają się olbrzymie statki Obcych. Potem jednak historia rozwija się zupełnie inaczej, niż w klasycznej już rozpierdusze Rolanda Emmericha.

Tomasz Miecznikowski 0
SyFy 70%
20 Gru 2015

The Expanse – kosmiczno-polityczne sci-fi [recenzja] [serial]

W świat „The Expanse” nie wchodzi się łatwo. Kilka wątków, które twórcy prezentują w pilocie tworzy dosyć chaotyczną mieszankę. Na szczęście, z każdym następnym odcinkiem jest coraz lepiej i ciekawiej.

Tomasz Miecznikowski 1
SyFy 50%
30 Lip 2015

Dark Matter – przewidywalna kosmiczna przygoda [recenzja] [serial] [sci-fi]

„Dark Matter” to dziwny serial. Nie za bardzo wiadomo dlaczego ma taki, a nie inny tytuł. Ani to kosmiczny horror, ani space opera. Fabuła rozgrywa się głownie w zamkniętych pomieszczeniach i w efekcie całość wygląda jak teatr telewizji w kosmosie, na dodatek tworzony i zagrany przez półprofesjonalistów.

Tomasz Miecznikowski 0
Space / Syfy 55%
26 Cze 2015

Killjoys [serial] [sci-fi]

Tegoroczne lato zapowiada się bardzo owocne dla miłośników science fiction. Po niezłym „Dark Matter” pojawiła się kolejna produkcja z gatunku space opery – w charakterze zupełnie od niego inna, bardziej rozrywkowa, zakorzeniona w takich produkcjach jak „Firefly” czy „Strażnicy Galaktyki”.

Paweł Deptuch 0
SyFy 70%
18 Sty 2015

Dwanaście małp

Telewizyjni twórcy zaczynają coraz śmielej sięgać po kinowe fabuły. Rewelacją poprzedniego sezonu był serial „Fargo” na motywach świetnego filmu braci Coen. Na premierę czeka trzeci już sezon „Bates Motel”, czyli prequel „Psychozy” Alfreda Hitchcocka, a w ostatni weekend w USA zadebiutowało „12 Monkeys” na podstawie kultowego obrazu Terry’ego Gilliama. 

Tomasz Miecznikowski 0
SyFy 60%
16 Wrz 2014

Z Nation

Są filmy tak złe, że aż dobre, a ekspertem od tego typu produkcji jest znane chociażby z „Rekinado”, studio Asylum, które po raz pierwszy w swojej historii zabrało się za tworzenie serialu. I to serialu o zombie, który bezczelnie zżyna z „The Walking Dead”.

Paweł Deptuch 0
SyFy 50%
25 Cze 2014

Dominion

Kinowy obraz „Legion” z 2010 to podręcznikowy przykład filmu, który mógłby nigdy nie powstać. Przerysowany, kiczowaty, pompatyczny, pełen logicznych dziur i słabego aktorstwa wszystkie niedostatki nadrabiał efektownymi scenami akcji, które skutecznie odwracały uwagę od potęgowanych idiotyzmów. Dziwi więc fakt, że ktoś postanowił wykorzystać tę produkcję jako fundament pod serial telewizyjny i nawet nie próbuje odciąć się od pierwowzoru.

Paweł Deptuch 0