Stand by me
30 Kwi 2016

Na majówkę! 10 filmów o wypadzie za miasto [ranking]

Długi weekend, czyli kilka dni wolnego, które najlepiej poświęcić na wyprawę za miasto. Wreszcie na dłuższą chwilę można oderwać się od rutyny dnia powszedniego, uciec od pracy, od obowiązków, od nudy. Choć większość z poniższych przykładów pokazuje, że może lepiej było zostać w domu.

Tomasz Miecznikowski 0
lwlies.com
16 Kwi 2016

Nieśmiertelne klasyki – 10 ulubionych horrorów Nicolasa Windinga Refn

Uznany reżyser Nicolas Winding Refn („Bronson”, „Drive”), wymienia 10 ulubionych horrorów. Kolejność przypadkowa.

Hubert Sosnowski 0
Amityville
05 Kwi 2016

Miejsca grozy – szlakiem zabójców

Turystyka to zabawna dziedzina. Kiedy wyspa w tropikach i skąpane w słońcu wybrzeże przestaje nam wystarczać, możemy natknąć się na bardziej… specyficzne oferty, np. spacer śladami mordercy. Teraz doszła też do tego możliwość wynajęcia miejsca zbrodni. Ktoś reflektuje?

Hubert Sosnowski 0
Imagenation Abu Dhabi FZ 20%
11 Sie 2015

Dżin – artystyczna śmierć mistrza grozy [recenzja]

Pierwszy od siedmiu lat nowy horror Tobe Hoopera, twórcy legendarnej „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”. Niestety „Dżin” to nieudany horror kompromitujący nazwisko niegdyś mistrza grozy.

Robert Ziębiński 0
SPI
27 Cze 2015

Marcus Nispel: kręciłem w głowie „Gwiezdne wojny”

Po klęsce „Conana” Marcus Nispel porzucił Hollywood i cztery lata pracował nad nowym filmem. „Asylum” trafiło właśnie do wybranych kin w Europie i na VOD. A nam twórca „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” opowiada o kręceniu remaków, autorskich projektach i ojcu Polaku.

Robert Ziębiński 0
366804-slasher-films-happy-birthday-to-me-wallpaper
14 Wrz 2014

Halloween, czyli seks to zło

  16 września na świecie ukaże się zremasterowana w 4K „Teksańska masakra piłą mechaniczną”, tydzień później do sklepów trafi wielka kolekcja wszystkich części „Halloween”. Czy tego chcemy czy nie – slasher triumfalnie powraca do naszych domów.

Robert Ziębiński 0
Teksańska masakra piłą mechaniczną
15 Mar 2013

Teksańska masakra piłą mechaniczną

Teksańska masakra piłą mechaniczną (Texas Chainsaw Massacre) Reż. Tobe Hooper. Wyk. Marilyn Burns, Gunnar Hansen, Teri McMinn. USA 1974 Ten tytuł jest tak popularny, iż kojarzy się każdemu – nawet osobom, które filmów nie oglądają. Wszedł do języka popkultury. Abstrahując od tytułu, film (oryginał, nie remake!) to jeden z najbardziej irytujących, ale w pozytywny sposób, i przerażających filmów w historii horroru. Podobno wszystko zaczęło się od spaceru, jaki zrobił sobie Tobe Hooper po sklepie z narzędziami. Widok mechanicznej piły oraz wspomnienie o seryjnym mordercy Edzie Geinie sprawiło, iż wpadł na pomysł nakręcania filmu o okrutnym mordercy chodzącym w masce z ludzkiej skóry i jego zwyrodniałej rodzinie kanibali. Nie mając wielkiego

Robert Ziębiński 0