darktower
21 Sty 2016

Mroczna Wieża w telewizji – czyli zapowiedzi seriali na podstawie książek

Obecnie zapowiedziano, lub trwają prace nad kilkudziesięcioma produkcjami na podstawie różnych powieści, a my wybraliśmy dziesięć naszym zdaniem najbardziej interesujących.

Paweł Deptuch 0
20th Century Fox
18 Sie 2015

5 filmów, o których nie widziałeś, że są remake’ami

Myślicie, że każdy remake to zło wcielone? Niekoniecznie. Oto pięć filmów, o których mało kto wie, że są przeróbkami. A już na pewno niewiele osób widziało oryginały.

Robert Ziębiński 0
Python Films
27 Mar 2015

„Jabberwocky” czyli kłamstwo o wydalaniu

-To bardzo dobry film – mówi Kierownik i zaraz dodaje – po raz pierwszy widziałem, jak ktoś na filmie sra właśnie tam, w „Jabberwocky”.

Łukasz Orbitowski 0
SyFy 70%
18 Sty 2015

Dwanaście małp

Telewizyjni twórcy zaczynają coraz śmielej sięgać po kinowe fabuły. Rewelacją poprzedniego sezonu był serial „Fargo” na motywach świetnego filmu braci Coen. Na premierę czeka trzeci już sezon „Bates Motel”, czyli prequel „Psychozy” Alfreda Hitchcocka, a w ostatni weekend w USA zadebiutowało „12 Monkeys” na podstawie kultowego obrazu Terry’ego Gilliama. 

Tomasz Miecznikowski 0
denofgeek
21 Maj 2014

Rozmowa z Terry Gilliamem

Rozmowa z Terry Gilliamem – o „Teorii wszystkiego” i jego filmach

Paweł Rojek 0
the-man-who-killed-don-quixote-poster
22 Maj 2013

„W drodze”, czyli filmy w drodze.

Kolejne rozpoczęcie prac na planie „The Man Who Killed Don Quixote” przypomniała nam o filmach w drodze. Ludzie o nich dyskutują, choć nikt ich nie widział. Aktorzy przez nie umierają a reżyserzy łamią sobie na nich kariery. Filmy, które nigdy nie powstały (lub powstawały całe dekady) wywołują równie wielkie emocje jak głośne kasowe hity.

Robert Ziębiński 0