The Kitten Covers
17 Lut 2016

Klasyczne okładki albumów odtworzone przez koty [galeria]

Wiemy, że lubicie dobra muzykę, a większość z Was spędza przynajmniej kilak godzin w tygodniu oglądając zabawne filmiki i zdjęcia ze słodkimi kociakami.

REDAKCJA 0
Universal Music
14 Lut 2016

Gwen Stefani i teledysk na żywo – krótka historia video klipów

15 lutego w trakcie rozdania nagród Grammy, Gwen Stefani zrealizuje pierwszy w historii teledysk nagrany „na żywo”. Fani wokalistki będą mogli zatem obejrzeć teledysk zrealizowany w czasie rzeczywistym w różnych scenografiach, ze zmianą kostiumów itp. Widowisko zostanie wyreżyserowane przez Sophie Muller.

Robert Ziębiński 0
Pulp Fiction soundtrack
25 Sty 2016

10 doskonałych ścieżek dźwiękowych

Oto dziesięć doskonale zestawionych, naszym zdaniem, ścieżek dźwiękowych. Każda z nich jest idealna, a niektóre – nawet lepsze od filmów.

Robert Ziębiński 0
fot. Bob Gruen
08 Gru 2015

John Lennon: piosenki ulubione

8 grudnia 1980 roku pewien sfrustrowany człowiek nazywający się Mark Chapman, brutalnie zamknął jeden z najpiękniejszych rozdziałów w historii muzyki rozrywkowej, zabijając o godzinie 22.50 Johna Lennona. Były Beatles miał równe czterdzieści lat. Poniżej wybraliśmy nasze ulubione piosenki z solowych płyt Johna

REDAKCJA 0
Geffen
05 Paź 2015

Album-widmo, czyli płyty wiecznie w drodze

Są jak duchy. Opowiada się o nich legendy. Ponoć niczym widma krążą po świecie muzycznym. Nikt ich nie widział, albo pojawiają się po latach, niczym synowie marnotrawni po długiej – często zbyt długiej – wędrówce naokoło. Oto ranking najciekawszych albumów-widm. Z dawna zapowiedzianych, z rzadka ukończonych.

Hubert Sosnowski 0
The Beatles - Yesterday and Today
17 Lip 2015

Skandaliczne i zakazane okładki albumów muzycznych [galeria NSFW]

Cycki, genitalia, krew, flaki, seks ze zwierzętami, jeden biedny szczur i wiele innych. Tymi tematami szokowali twórcy muzyki na okładkach swoich płyt.  

Paweł Deptuch 0
Paramount Pictures
02 Lip 2015

100 najlepszych popowych piosenek #10-1

Ostatnia już część naszej listy popowych utworów, tym razem z miejscami 10-1.

Tomasz Miecznikowski 0
Universal Music 70%
27 Kwi 2015

Postcards from Paradise

Ringo Starr zdaje się nie przejmować upływającym czasem i w wieku 74 lat wydaje swój osiemnasty solowy album – nieszczególnie odkrywczy, ale za to szalenie sympatyczny.  

Bartek Paszylk 0
Sony Music
23 Sie 2014

Liam Gallagher: tylko k… śpiewam

Liam Gallagher i jego koledzy z zespołu Beady Eye opowiadają nam o końcu muzyki rockowej, The Black Keys, Kings of Leon i tym jak wielką krzywdę wyrządzają ludziom programy w rodzaju „Idola”.

Robert Ziębiński 0
John Lennon- Listy. Hunter Davies (red.). Prószyński i S-ka 2012.
15 Mar 2013

John Lennon: Listy

John Lennon: Listy. Hunter Davies (red.). Prószyński i S-ka 2012. Dla największych fanów Johna Lennona: rewelacja! „Listy” to pięknie wydany tom z różnego rodzaju prywatnymi zapiskami słynnego Beatlesa (nie tylko listami), w który powinien zaopatrzyć się każdy, kto ceni sobie tego artystę za coś więcej niż tylko talent do układania przebojowych melodii. Zebrano tu wszystko, co się dało, począwszy od dziękczynnych notek małego Lennona pisanych do ciotki Harriet, przez pełną pasji korespondencję z przyjaciółmi (niejednokrotnie wzbogacaną rysunkami), aż po nieco bardziej stonowane listy wystukiwane dwoma palcami na maszynie, kiedy Lennon uznał, że mało kto umie się rozczytać w jego zamaszystym piśmie. Co prawda nie dochodzi tu do ujawniania jakichś szokujących

Bartek Paszylk 0