Call of Juarez
28 Cze 2016

Najciekawsze polskie gry ostatniej dekady

Ostatnie lata obrodziły polskimi grami, które w najgorszym wypadku są bardzo dobre, a w najlepszym – podbijają świat. Kreatywnie podchodzą do skostniałych gatunkowych klisz i zaskakują rozwiązaniami technologicznymi Prezentujemy więc dziesięć najciekawszych pozycji powstałych nad Wisłą.

Hubert Sosnowski 0
Carlo Marcelo Dzika Banda 03
27 Mar 2016

Carlo Marcelo – hobbystyczne malarstwo cyfrowe [galeria]

Carlo Marcelo to artysta pochodzący z Teksasu, specjalizujący się w malarstwie cyfrowym, które uprawia (póki co) wyłącznie hobbystycznie.

Paweł Deptuch 0
CD Projekt RED
11 Cze 2015

Witchergate: Żarty na bok

Ostatnie miesiące obfitują w różnego rodzaju popkulturowe aferki i, wybaczcie określenie, bóle dupy. Mieliśmy wielką drakę o żart Tony’ego Starka w nowych Avengersach. Podnosiły się głosy sprzeciwu wobec matriarchalnego Mad Maxa. Oburzenie wywołała scena z Sansą i Ramseyem Boltonem. Teraz zaś obserwujemy ukoronowanie sezonu, wisienkę na torcie. Przed państwem afera wiedźmińska!

Hubert Sosnowski 1
CD Project RED
09 Maj 2015

Pięćdziesiąt twarzy Wiedźmina

Historie o Geralcie z Rivii podbijają świat. „Wiedźmin 3: Dziki Gon” zapowiada się na mega-hit, hype jest ogromny. Całkiem nieźle radzą sobie też książki Sapkowskiego, od których wszystko się zaczęło. To jednak nie wszystkie media, dzięki którym możemy doświadczyć wiedźmińskich przygód. Zobaczmy, czym uniwersum obrosło przez lata.

Hubert Sosnowski 1
CD Ppojekt RED
14 Sty 2014

Wiedźmin a rzeczywistość

Czy śledziliście kiedyś nawiązania Andrzeja Sapkowskiego w jego utworach do tzw. współczesności? Ja tak i to przy każdej jego książce fantasy… mistrz bawi się prozą oraz całym literackim i nie tylko dziedzictwem do jakiego ma dostęp.  A mnie z pozycji odbiorcy niekłamaną przyjemność sprawia czerpanie z tego garściami i wyławianie z sieci jego prozy owych nawiązań czy podobieństw.

Elwira Izdebska 0
SuperNowa 80%
31 Paź 2013

Wiedźmin. Sezon burz

I jest nowy Wiedźmin. Od ostatniej powieści z wiedźmińskiego cyklu minęło już lat bodaj czternaście. W literaturze popularnej to szmat czasu. Nastolatkowie, którzy zaczytywali się w przygodach Geralta z Rivii dziś mają już zapewne dzieci. Te zaś (istnieje na to spora szansa) z Wiedźminem, zapoznały się nie poprzez Sapkowskiego, a grę komputerową. Ale taki to już los ikon. Wymyślony przez pisarza pogromca potworów, już dawno temu zaczął żyć swoim życiem, nad którym autor już nie panował. Ale w końcu nadszedł ten dzień, kiedy Sapkowski, jak przystało na surowego ojca, wziął dał klapsa niesfornemu dzieciakowi i… przypomniał mu skąd się wziął. Czyli mówiąc prościej  – napisał nową powieść w wiedźmińskim uniwersum.

Robert Ziębiński 0