SyFy 80%
03 Lut 2017

The Expanse 02×01/02 – jeszcze lepsza space opera [recenzja]

Dobrych seriali science fiction nigdy dość. Zwłaszcza teraz, kiedy w gatunku już od dłuższego czasu panuje posucha. Szczęśliwie w zeszłym roku stacja SyFy przypomniała sobie o fanach space oper, fundując nam przyjemną przejażdżkę po wykreowanym przez Jamesa S.A. Coreya uniwersum. Teraz „The Expanse” wraca na ekrany naszych telewizorów, stawiając poprzeczkę jeszcze wyżej.

Maciej Bachorski 0
M2 Films 60%
07 Cze 2016

Zanim się obudzę – troszkę bajki, troszkę strachu [recenzja]

O tym, że sny to grunt niebezpieczny, filmowcy uświadamiali nas już od dawna, fundując nam choćby serię z jedną z ikonicznych postaci kina grozy, Freddym Krugerem. Nowy film Mike’a Flanagana, to z jednej strony zabawa w nieco inne klocki, z drugiej – wciąż łudząco podobna do tego, co w kinie grozy znamy od lat.

Maciej Bachorski 0
the-veil-movie-poster-3 50%
11 Kwi 2016

The Veil – Thomas Jane straszy Jessicę Albę [recenzja]

Thomas Jane, jako psychotyczny przywódca sekty. Jessica Alba, jako dziennikarka badająca sprawę masowego samobójstwa jego wyznawców. No i powracający z reżyserskiej banicji Phil Joanou… To mogło się udać. Gdyby tylko scenarzysta się postarał…

Robert Ziębiński 0
SyFy 70%
20 Gru 2015

The Expanse – kosmiczno-polityczne sci-fi [recenzja] [serial]

W świat „The Expanse” nie wchodzi się łatwo. Kilka wątków, które twórcy prezentują w pilocie tworzy dosyć chaotyczną mieszankę. Na szczęście, z każdym następnym odcinkiem jest coraz lepiej i ciekawiej.

Tomasz Miecznikowski 1
Kultura Gniewu 90%
22 Maj 2013

Nowożeńcy [recenzja]

Wielu artystów tworzący komiksy dąży do tego, by ich sposób rysowania jak najbardziej przystawał do charakteru opowieści, które chcą swoimi rysunkami opowiadać, ale niewielu z nich osiągnęło w tej dziedzinie tak znakomite rezultaty jak Thomas Ott. Ten szwajcarski twórca uwielbia mroczne historie, czyli takie, które wywodzą się z królestwa grozy, makabry i czarnego kryminału, bezpardonowo obnażającego ludzkie podłości.

Paweł Matuszek 0