gladiator2_e
14 Mar 2017

„Gladiator 2”, czyli każdego można wskrzesić

Ridley Scott im starszy, tym bardziej potrafi zaskakiwać. Dopiero co ogłosił, że planuje jeszcze nakręcenie sześciu filmów z uniwersum Aliens, ale i tak wprawił wszystkich w konsternację informując o pomyśle na kontynuację „Gladiatora”, oczywiście z Russelem Crowe w głównej roli.

Tomasz Miecznikowski 0
fechmistrz_e 80%
13 Gru 2016

Fechmistrz – mroczna przygoda z czasów historycznych przemian [recenzja]

„Fechmistrz” pod warstwą akcji i przygody skrywa głęboki pesymizm. Czytając opowieść Dorisona widzimy, jak w kwestii ideologicznych sporów świat i ludzie niewiele zmienili się przestrzeni wieków.

Tomasz Miecznikowski 1
Egmont 65%
17 Gru 2015

Kriss De Valnor #6: Wyspa Zaginionych Dzieci – Przychodzi Thorgal do „Władcy Much” [recenzja] [komiks] [przygodowy]

Czasy, kiedy kibicowaliśmy księżniczkom potrzebie minęły. Ich miejsca w sercach czytelników zajęły złe królowe. To twarde baby, których nic nie zatrzyma. Podobnie jest w przypadku Kriss De Valnor, jednej z bohaterek cyklu o Thorgalu. Postać zyskała dość sympatii, by spokojnie dobić do szóstego tomu własnej serii.

Hubert Sosnowski 0
Egmont
25 Lip 2014

Thorgal wyjątkowy

Seria Thorgal stworzona przez Jean Van Hamme’a i Grzegorza Rosińskiego jest jedną z najpopularniejszych komiksowych sag wszech czasów. Oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę Europę. Opowieść o dziecku z gwiazd wychowanym przez wikingów, które po dorośnięciu wbrew ich kodeksowi pragnęło jedynie szczęścia i spokoju u boku ukochanej żony Aaricii oraz cudownych dzieci, zachwyca czytelników od ponad trzydziestu lat, a seria trwa i trwa rozwijając się w kolejne podserie. Na blisko czterdzieści tomów wydanych do tej pory (w tym trzydzieści stworzonych przez „ojców” postaci), najciekawiej wypadają jednak te zeszyty, które przełamały konwencję i proponowały coś więcej niż klasyczną walkę dobra ze złem. „Alinoe” 1985 Ten komiks niewątpliwie pozwolił wypłynąć Thorgalowi na szerokie

Łukasz Radecki 0
Brian Bolland
08 Mar 2014

Twarde komiksowe babki na Dzień Kobiet

Historia dowodzi, że kobiety to nie tylko kruche i bezbronne stworzenia, którymi trzeba się opiekować i zapewnić im byt. Kleopatra, Joanna D’Arc, Katarzyna II, Victoria Windsor i Margaret Thacher to tylko drobny przykład pań twardych, bezkompromisowych i niebezpiecznych. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przyglądamy się kilku nieugiętym, komiksowym przedstawicielkom płci powabnej.

Paweł Deptuch 0
abara
09 Gru 2013

7 komiksów, na które warto czekać w 2014

Choć mamy już grudzień i tylko jeden krok dzieli nas od Nowego Roku, rodzimi wydawcy komiksów niespecjalnie dzielą się swoimi planami na 2014 r. Niemniej niektórzy, gdzieś półgębkiem, wychylając na chwilę nos zza krzaka, nieśmiało zdradzili rąbka tajemnicy ze swoich planów. Oto kilka nowych tytułów, na które zdecydowanie trzeba będzie zwrócić uwagę.

Paweł Deptuch 0