W.A.B. 75%
17 Gru 2016

Istota zła – różne oblicza obsesji [recenzja]

Powieść Luca D’Andrei dokonała rzeczy niezwykłej – jeszcze przed premierą, prawa do jej wydania zostały sprzedane do trzydziestu krajów. Reklamowana jako wybuchowe połączenie prozy spod znaku Stephena Kinga z elementami rodem z klasyków Lovecrafta, siłą rzeczy oczekiwania rozbudziła wręcz ogromne.

Maciej Bachorski 0
Czarna Owca 40%
13 Sie 2016

Zimne ognie – Thriller na chłodno [recenzja]

Dziecięca trauma, toksyczne uczucie i zabójcze intrygi… Teoretycznie są to motywy, które powinny gwarantować zajmujący thriller. Tyle tylko, że „Zimne ognie”, czyli powieść zbudowana na wspomnianych motywach, stanowi nader rozczarowujące przedstawienie. Z nielicznymi wyjątkami.

Marcin Waincetel 0
Albatros 90%
19 Maj 2016

Nocny film – wymagająca gra z czytelnikiem [recenzja]

Rzadko trafiają się takie książki, tym trudniej więc się z nimi obcuje. Nieokiełznana wyobraźnia Marishy Pessl zabiera nas w podróż, która może zostawić trwały ślad w co wrażliwszych czytelnikach. Równie dobrze może przygnieść natłokiem informacji, wywodów i zwrotów akcji tak częstych, że mogących wywołać niestrawność.

Łukasz Radecki 0
a12922s4jat 100%
06 Sty 2016

Wall Street – chciwość jest dobra [recenzja]

W kinach mamy „Big Shorts”, w dowcipny sposób pokazujące kulisy kryzysu finansowego, a my przypominamy bodaj najważniejszy film o pieniądzach, „Wall Street”, czyli autentyczne arcydzieło Olivera Stone’a.

Robert Ziębiński 0
Albatros 90%
10 Gru 2015

Dziewczyny, które zabiły Chloe – wstrząsające uczucie pustki [recenzja]

Ileż to już thrillerów w blurbach Stephen King? Ileż okładek wspierało się symbolami prestiżowych nagród? Powieść Alex Marwood ma jedno i drugie, ale tego nie potrzebuje. Jej treść przemawia wystarczająco mocno i dosadnie.

Łukasz Radecki 0