Tim Burton wyreżyseruje nową wersję "Dumbo"
23 Lis 2016

Tim Burton kontra Dumbo – czyli nowe projekty Disney’a

Disney urósł do rozmiarów jednego z największych molochów w historii mediów. Może więc szastać gotówką i zarządzić na przykład powstanie aktorskich wersji swoich rysunkowych przebojów (dostaliśmy już przedsmak tego, co nadciąga w postaci choćby „Księgi Dżungli”). Zobaczmy, które produkcje zapowiadają się najciekawiej.

Hubert Sosnowski 0
mike-leavitt_DB
11 Cze 2016

Sławni reżyserzy zmieszani ze swoimi dziełami [galeria]

Artysta Mike Leavitt stworzył interesujące rzeźby miksujące znanych reżyserów z ich najbardziej rozpoznawalnymi dziełami filmowymi. Efekt jest co najmniej fantastyczny.

Paweł Deptuch 1
Alicja po drugiej stronie lustra 60%
26 Maj 2016

Alicja po drugiej stronie lustra – Alicji zabawy z czasem [recenzja]

Po sześciu latach od premiery „Alicji w Krainie Czarów”, widzowie doczekali się kontynuacji wielkiego hitu Tima Burtona. „Alicja po drugiej stronie lustra” ma z pewnością lepiej poukładaną fabułę, ale i podobnie jak pierwsza część, niewiele wspólnego z książkowym pierwowzorem.

Tomasz Miecznikowski 0
Andrew Tarusov
18 Mar 2016

Filmy Disneya w stylu Tima Burtona [galeria]

Amerykański ilustrator, Andrew Tarusov, w intrygujący sposób połączył mroczny i mistyczny świat z filmów Tima Burtona z cukierkowym i magicznym z animacji Disneya.

Paweł Deptuch 0
The Weinstein Company
27 Gru 2014

Wielkie oczy Tima Burtona

Najnowszy film Tima Burtona „Wielkie oczy” to barwny powrót do kolorowych lat 50., pierwszy jawnie polityczny manifest Burtona i zarazem kolejna opowieść wiecznego chłopca Hollywood o sile sztuki, która zawsze zwycięża zło.

Robert Ziębiński 0
Paramount Pictures
04 Gru 2014

Sleepy Hollow, czyli dzielenie się światem

Od lat mam nieerotyczną przyjaciółkę, po prawdzie przyszywaną siostrę. Zjedliśmy razem beczkę soli. Przyjaciółka ma imię i ruchome nazwisko, lecz dziś będziemy nazywali ją Skubaną.

Łukasz Orbitowski 0
Dzika Banda
23 Lip 2014

Dwa oblicza Jokera

Z okazji 75 rocznicy urodzin Batmana konforntujemy dwie wizje Jokera w oparciu o jego kinowe inkarnacje.

Ewa Jezierska 0
Warner Bros
23 Lip 2014

25 lat Batmana Tima Burtona.

Mija ćwierć wieku od wyświetlenia produkcji, dzięki której Tim Burton zyskał światowy rozgłos a zamaskowany obrońca Gotham drugie życie. Bez niej nie byłoby mowy o współczesnej rozrywce.

Michał Chudoliński 1
Mroczne cienie, Reż. Tim Burton, 2012.
13 Mar 2013

Mroczne cienie

Mroczne cienie (Dark Shadows). Reż. Tim Burton. Wyk. Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Helena Bohnam-Carter. USA, 2012 ,Galapagos Wiem, że ten film łatwo znienawidzić. Zresztą tak się stało. „Mroczne cienie” zostały zmiażdżone przez recenzentów i były finansową klapą w kinach. Zarzucano im kiczowatość, tandetny wątek romansowy i balansującą na cienkiej granicy dobrego smaku grę aktorską. Owszem, to wszystko prawda. I zapewne w dużej mierze przyczyniło się to do porażki finansowej filmu. Jednak dla mnie te zarzuty to nie wada filmu a jego zaleta. W końcu „Mroczne cienie” to nowa wersja popularnej w Stanach telewizyjnej „mydlanej opery” także zatytułowanej „Mroczne cienie”, która  była czymś w rodzaju połączenia „Rodziny Addamsów” z „Modą na

Robert Ziębiński 0
Frankenweenie, reż. Tim Burton, 2012
12 Mar 2013

Frankenweenie

Frankenweenie, Reż. Tim Burton. Wyk.: Martin Short, Martin Landau, Winona Ryder, USA 2012, Disney Powodów, dla których bezwzględnie warto obejrzeć film zatytułowany „Frankenweenie”, można wymieniać bez liku. Bo Tim Burton. Bo horror. Bo familijny. Bo o zwierzątkach. Bo inteligentnie nawiązuje do bardziej lub mniej znanej klasyki kina i telewizji – od „Frankensteina” po kultową „Strefę zmroku”. Bo muzykę skomponował Danny Elfman. Bo to film animowany poklatkowo, jak za dawnych dobrych czasów sprzed animacji komputerowej. Bo dowcipny, bo świetnie dobrane głosy aktorów (zarówno w oryginale, jak i w polskiej wersji dubbingowej), bo… Mnie osobiście powyższe argumenty przekonałyby od razu. Niemniej łatwo wyobrazić sobie kogoś, ktoś mógłby na taką enumerację wziąć się

0