filmy-2017-2
24 Gru 2016

Ten wspaniały 2017 rok, czyli 40 najciekawszych nadchodzących premier filmowych #2

Kontynuujemy naszą krótką podróż w przyszłość – przed wami druga część zestawienia potencjalnych przyszłorocznych hitów.

Maciej Bachorski 0
Netflix
27 Lip 2016

10 filmów, które warto obejrzeć po seansie „Stranger Things” [ranking]

Po seansie „Stranger Things” widz odczuwa jednocześnie spełnienie i niedosyt. Spełnienie, bo nieczęsto trafia się tak wspaniała serialowa perełka, niedosyt, bo te osiem epizodów wciąga się błyskawicznie i z miejsca rodzi się chęć na więcej. Na szczęście, ów apetyt można zaspokoić sięgając po to co starsze i sprawdzone.

Tomasz Miecznikowski 3
Stranger-Things-poster 100%
18 Lip 2016

Stranger Things – niezwykły hołd dla popkultury lat osiemdziesiątych [recenzja]

Serialowe lato dwa tysiące szesnastego roku robi się coraz fajniejsze, ale chyba niewielu serialowych maniaków spodziewało się, że będzie aż tak emocjonujące. A wszystko za sprawą „Stranger Things”, nowego serialu Netflixa, którego twórcy oddali wspaniały hołd popkulturze lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Tomasz Miecznikowski 0
game-of-silence 60%
21 Kwi 2016

Game of Silence – o zemście rozłożonej w czasie [recenzja]

„Game of Silence” jest amerykańską wersją tureckiego serialu „Suskunlar”. Po obejrzeniu dwóch odcinków nowej produkcji telewizji NBC, nie da się uciec od podejrzeń, że z kolei ów turecki serial musiał być przeróbką filmowych „Uśpionych” Barry’ego Levinsona z 1996 roku.

Tomasz Miecznikowski 0
Pennywise
26 Wrz 2015

PRZEZ STANY POPŚWIADOMOŚCI – DZIENNIK POKŁADOWY (V)

  Piątego dnia, piątego dnia. Niebo ozdabiam w klucze plemion ptasich… Dzisiaj był very special day. Odwiedzaliśmy Bangor, dom rodzinny Stephena Kinga. Nie wiem, czy wam przepisywać z wikipedii teksty o setkach miliardów sprzedanych egzemplarzy, tłumaczeniach na kilka tysięcy języków świata, siedmiu tysiącach ekranizacji i adaptacji jego prozy, i bilionie dolarów, które zarobił na swoich książkach… Właściwie przepisałem, sorry. Prozą Kinga interesuję się trochę, nie za dużo, może trochę się jaram, właściwie do granic psychofaństwa, ale staram się nie przekraczać, i nie uczę się jego tekstów na pamięć. Nie ukrywam, że chociaż cała nasza podróż jest czymś arcygenialnym pod względem trasy i szukanych tropów, to trzema największymi atraktorami były dla

Radek Teklak 0
Dzika Banda
05 Lip 2015

Popkulturowe niedole dzieciństwa

Wakacje. Dziecko na koloniach. Czyli można albo poszaleć, albo po prostu odpocząć. Ale zamiast świętego spokoju, ogarnia mnie niepokój. Dlaczego? Nadrabiam różne popkulturowe nowinki, a tam gwałty, palenie na stosie i w ogóle seria zgonów z dzieciakami w roli głównej. Co się dzieje, do cholery?!

Tomasz Miecznikowski 0