Warner Bros
20 Mar 2016

Duch, który nawiedził sielską Amerykę

„Duch” jeden z najbardziej przeklętych horrorów w historii gatunku powrócił. Tyle że w nowej wersji nie ma śladu po ataku na podstawy amerykańskiej kultury i oskarżenia wobec amerykańskiego stylu życia.

Robert Ziębiński 0
fot. New Yorker / ed. Dzika Banda
23 Wrz 2015

Trollhunters, czyli filmowcy piszą książki

To, że pisarze tworzą scenariusze do filmów czy seriali nie jest żadną nowością. Ale filmowiec z natury, reżyser czy aktor, piszący książkę to już widok raczej niecodzienny. Owszem, na rynku można znaleźć od groma autobiografii i wątpliwej jakości poradników ich autorstwa, ale proza czy poezja? Przy okazji premiery „Trollhunters. Łowców trolli” Guillermo del Toro wynaleźliśmy kilku filmowców, którym udało się zadebiutować całkiem niezłą literaturą.

Paweł Deptuch 0
Imagenation Abu Dhabi FZ 20%
11 Sie 2015

Dżin – artystyczna śmierć mistrza grozy [recenzja]

Pierwszy od siedmiu lat nowy horror Tobe Hoopera, twórcy legendarnej „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”. Niestety „Dżin” to nieudany horror kompromitujący nazwisko niegdyś mistrza grozy.

Robert Ziębiński 0
Forum Film Poland
29 Maj 2015

5 horrorów, po których baliśmy się zasnąć

W kinach nowa wersja „Ducha” kultowego horroru Tobe Hoopera, a my postanowiliśmy stworzyć z tej okazji mini podsumowanie filmów grozy, które rządziły wyobraźnią pokolenia dorastającego w latach 80. Oto pięć filmów, które nie dały nam spać. I przez którego mamy czasami dziwne pomysły na rozwiązywanie życiowych konfliktów.

Robert Ziębiński 1
Teksańska masakra piłą mechaniczną
15 Mar 2013

Teksańska masakra piłą mechaniczną

Teksańska masakra piłą mechaniczną (Texas Chainsaw Massacre) Reż. Tobe Hooper. Wyk. Marilyn Burns, Gunnar Hansen, Teri McMinn. USA 1974 Ten tytuł jest tak popularny, iż kojarzy się każdemu – nawet osobom, które filmów nie oglądają. Wszedł do języka popkultury. Abstrahując od tytułu, film (oryginał, nie remake!) to jeden z najbardziej irytujących, ale w pozytywny sposób, i przerażających filmów w historii horroru. Podobno wszystko zaczęło się od spaceru, jaki zrobił sobie Tobe Hooper po sklepie z narzędziami. Widok mechanicznej piły oraz wspomnienie o seryjnym mordercy Edzie Geinie sprawiło, iż wpadł na pomysł nakręcania filmu o okrutnym mordercy chodzącym w masce z ludzkiej skóry i jego zwyrodniałej rodzinie kanibali. Nie mając wielkiego

Robert Ziębiński 0