filmy-2017-2
24 Gru 2016

Ten wspaniały 2017 rok, czyli 40 najciekawszych nadchodzących premier filmowych #2

Kontynuujemy naszą krótką podróż w przyszłość – przed wami druga część zestawienia potencjalnych przyszłorocznych hitów.

Maciej Bachorski 0
Transformers 95%
19 Sie 2016

Transformers: The Movie – nostalgii czas [recenzja]

Mało która franczyza cieszy się do dziś tak wielką bazą oddanych fanów, jak słynne Transformery. I nic w tym dziwnego, bo co zaczęło się jako linia zabawek amerykańskiego Hasbro i japońskiego Takara Tomy, ewoluowało z kolejnymi dekadami w kamień milowy popkultury. A tymczasem, nie dość, że zaledwie kilkanaście dni temu uważanemu za kultowe pełnometrażowemu dziełu poświęconemu odwiecznej wojnie autobotów i decepticonów stuknęła równa trzydziestka, to jeszcze dostaliśmy możliwość przypomnienia jej sobie po raz wtóry, na dopieszczonej edycji specjalnej.

Maciej Bachorski 0
Trailer Mix
02 Lut 2016

A gdyby „Gwiezdne wojny”…

Pamiętacie kanał YouTube, na którym przerabiano polskie filmy, tak żeby wyglądały na amerykańskie produkcje? Panowie z Trailer Mix wyszli z bardzo podobnego założenia. Tyle, że oni zmieniają popularne filmy w coś kompletnie innego…

Robert Ziębiński 0
pop-culture-characters-additions-thrift-store-paintings-dave-pollot-03
28 Lis 2015

Popkultura w tanim malarstwie [galeria]

Jak ożywić nudne i bezbarwne obrazy kupowane z drugiej ręki na pchlich targach? Jak się okazuje w bardzo prosty sposób: wystarczy domalować na nich postacie z popkultury.

Paweł Deptuch 1
Paramount Pictures
22 Lut 2015

Michael Bay – przez ogień do zbawienia

Michael Bay. Nienawiść i skrajnie negatywne oceny. To pierwsze co przychodzi do głów gdy słyszymy to imię i nazwisko. Czy słusznie? Otóż nie. Kpiny z filmów Baya to tak naprawdę kpiny ze współczesnego świata i obawa przed konfrontacją z naszą podłą, złą naturą

Robert Ziębiński 0
childs-play
12 Kwi 2013

Chucky kontra Puppet Master – te złe zabawki

Po latach nieobecności do Polski wracają mordercze laleczki z kultowej serii „Władca lalek”. Dlaczego tak bardzo lubimy filmy o zabójczych zabawkach?

Robert Ziębiński 0