poszukiwaczka
14 Wrz 2016

Dołącz do Poszukiwaczki [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Uroboros. Do wygrania są trzy egzemplarze powieści “Poszukiwaczka” Arwen Elys Dayton.

REDAKCJA 0
poszukiwaczka
31 Sie 2016

Poszukiwaczka t.1 – Arwen Elys Danton [patronat]

Ekscytujący thriller fantasy! Quin, Shinobu i John mieli zostać Poszukiwaczami i chronić słabszych. W dniu składania przysięgi John nie zostaje dopuszczony do objęcia tej zaszczytnej funkcji, a wszystko, w co Quin wierzyła, okazuje się kłamstwem. Zgodnie z tajemnym planem ojca Quin wyszkolono na zabójczynię. Czy udaremni intrygę i przechytrzy spiskowców? Fani Igrzysk śmierci pokochają Poszukiwaczkę! – „Teenage Vogue” Bycie Poszukiwaczem to misja i służba ludzkości. To obrona słabszych i cierpiących oraz wielki honor dla rodziny. Tak myśli Quin Kincaid, która niebawem ma złożyć przysięgę włączającą ją do grona Poszukiwaczy. W dniu ceremonii Quin przekona się jednak, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje… Czy bycie Poszukiwaczem naprawdę oznacza obronę

REDAKCJA 0
Uroboros
09 Sie 2016

Nie daj się oprzeć Naciskowi [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Uroboros. Do wygrania są trzy egzemplarze powieści “Nacisk”, będącej drugim tomem serii “Gra” Eve Silver.

REDAKCJA 1
Uroboros
06 Sie 2016

Nacisk – Eve Silver [patronat]

Ekscytująca akcja + wciągający romans = niesamowity pęd do czytania!

REDAKCJA 0
ponura dryzyna miecz polnocy
07 Lip 2016

Zdobądź Miecz Północy [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Uroboros. Do wygrania są trzy egzemplarze powieści “Miecz Północy” Luke’a Sculla, będący drugim tomem serii „Ponura Drużyna”.

REDAKCJA 0
ponura dryzyna miecz polnocy
06 Lip 2016

Ponura Drużyna t. 2: Miecz północy – Luke Scull [patronat]

Kayne i Jerek zostają wciągnięci w wojnę pomiędzy Szamanem a demonami. Pod rządami absolutnymi Białej Pani każdy, kto został uznany za zagrożenie, trafia do więzienia.

REDAKCJA 0
Uroboros
20 Kwi 2016

Zakosztuj Dzikiej Krwi [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Uroboros. Do wygrania są trzy egzemplarze powieści dla młodzieży “Dzika Krew”, będącej drugim tomem cyklu “Zła krew”.

REDAKCJA 0
wojna lotosowa2
22 Mar 2016

Strzeż się Bratobójcy [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Uroboros. Do wygrania są trzy egzemplarze powieści dla młodzieży “Bratobójca”, będącej drugim tomem cyklu “Wojna lotosowa”.

REDAKCJA 1
Uroboros 70%
15 Mar 2016

Star Wars – Battlefront: Kompania Zmierzch – niezłe military s-f [recenzja]

Gwiezdne Wojny kojarzą się raczej jako space opera lekkiego kalibru, w której dobro zazwyczaj góruje nad złem, a bohaterowie zawsze wychodzą bez większego szwanku z każdej sytuacji. Alexander Freed w “Kompani Zmierzch” ukazał ten świat z nieco innej, brudniejszej i brutalniejszej strony.

Paweł Deptuch 0
wojna lotosowa2
15 Mar 2016

Wojna lotosowa. T. 2. Bratobójca [patronat]

Steampunkowa powieść fantasy czasów feudalnej Japonii.

REDAKCJA 0
Uroboros
08 Lut 2016

Poznaj Wiedźmę z lustra [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Uroboros. Do wygrania są trzy egzemplarze powieści dla młodzieży „Wiedźma z lustra”, będącej trzecią częścią cyklu „Król kruków”.

REDAKCJA 0
Uroboros 70%
26 Sty 2016

Star Wars: Koniec i Początek – migawki z upadającego Imperium [recenzja]

“Powrót Jedi” zakończył się wielką fiestą i radością jaka ogarnęła planety galaktyki po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci. To iście bajkowy finał, ale jak pokazuje książka Chucka Wendiga, “Koniec i początek”, bohaterowie Rebelii wcale nie żyli długo i szczęśliwie, a Nowa Republika rodziła się w ogromnych bólach.

Paweł Deptuch 0
Uroboros
03 Gru 2015

Star Wars – Battlefront: Kompania Zmierzch [patronat]

NAJDZIELNIEJSI Z ŻOŁNIERZY. NAJTWARDSI Z WOJOWNIKÓW. NIGDY SIĘ NIE PODDAJĄ

REDAKCJA 0
Uroboros 55%
03 Gru 2015

Star Wars: Lordowie Sithów – krew, pot i łzy rozczarowania [recenzja] [książka]

“Lordowie Sithów” jest już czwartą powieścią Paula S. Kempa osadzoną w uniwersum Star Wars i jednocześnie pierwszą należącą do nowego kanonu. Czy stary wyga zaoferował jakość jak spod igły?

Paweł Deptuch 0
Uroboros 55%
24 Lis 2015

Sodomion – o miłości i seksie [recenzja]

Jacek Inglot to jeden ze starych wyg polskiej fantastyki. Debiutował w 1986 r. i od tego czasu mniej lub bardziej regularnie tworzy przede wszystkim opowiadania, rzadziej pisze powieści ale bez przerwy związany jest z literaturą. “Sodomion” to kolejny po “Bohaterach do wynajęcia” zbiór jego krótszych form.

Paweł Deptuch 0
Uroboros 65%
02 Lis 2015

Star Wars: Tarkin – zamordyzm Imperium [recenzja]

“Star Wars: Tarkin” jest pierwszą książką na polskim rynku z ujednoliconego, nowego kanonu Gwiezdnych Wojen. Dla wszystkich tych, którzy omijali z daleka opowieści rozwijające uniwersum George’a Lucasa, pojawia się dobra okazja aby wreszcie od początku śledzić jego ewolucję.

Paweł Deptuch 0
Uroboros
23 Paź 2015

Star Wars – przybij piątkę Tarkinowi [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Uroboros. Do wygrania jest pięć egzemplarzy powieści „Star Wars: Tarkin”, która należy do nowego kanonu Gwiezdnych Wojen.

REDAKCJA 1
Uroboros
20 Paź 2015

Star Wars: Koniec i początek [patronat]

Star Wars. Koniec i początek to książka nowego kanonu Gwiezdnych Wojen i zarazem pierwsza część trylogii rozgrywającej się po Powrocie Jedi.

REDAKCJA 0
art. by Dave Dorman
07 Paź 2015

Nowy kanon Star Wars – przewodnik [komiks] [ film] [książka] [serial] [gra]

Zanim Disney wykupił Lucasfilm, kanon „Gwiezdnych Wojen” rozciągał się na przestrzeni tysięcy lat, opowiadając zarówno zamierzchłe czasy, gdy rodzili się pierwsi rycerze Jedni, jak i odległe w przyszłości, skupione na potomkach rodziny Skywalkerów. Teraz gdy wciśnięto guzik z napisem „reset” opowieści z uniwersum „Star Wars” weszły w zupełnie nową erę.

Paweł Deptuch 6
Uroboros
05 Paź 2015

Star Wars: Lordowie Sithów [patronat]

Anakin Skywalker, rycerz Jedi, jest już tylko wspomnieniem. Dominuje Darth Vader, obdarzony niedawno tytułem Lorda Sithów. Wybrany przez Imperatora na jego ucznia, szybko dowiódł lojalności wobec ciemnej strony Mocy.

REDAKCJA 1
Uroboros
05 Paź 2015

Star Wars: Tarkin [patronat]

Pochodzi z potężnego, otoczonego powszechnym szacunkiem rodu. Jest oddanym żołnierzem i wybitnym prawodawcą, lojalnym poplecznikiem Republiki oraz zaufanym sojusznikiem Jedi.

REDAKCJA 0
Uroboros 90%
02 Wrz 2015

Światy Dantego – zbiór tekstów oryginalnych i różnorodnych [recenzja] [książka] [sci-fi] [horror] [kryminał] [fantasy] [baśń]

W tym roku Anna Kańtoch po raz piąty zdobyła Nagrodę im. Janusza A. Zajdla i tym samym zrównała wynik Andrzeja Sapkowskiego. Nie mam też wątpliwości, że szybko w tej kwestii przeskoczy i Jacka Dukaja, bo autorka pisze i dobrze, i dużo. “Światy Dantego” to zbiór jej najlepszych opowiadań, z których trzy zostały wyróżnione właśnie tą nagrodą.

Paweł Deptuch 0