Vesper 100%
14 Mar 2016

Terror – XIX-wieczny klasyk z końca wieku XX-go [recenzja]

W ubiegłym tygodniu zapadła decyzja, że powstanie serial na motywach powieści „Terror” Dana Simmonsa. To doskonała okazja, by przypomnieć to arcydzieło literatury wymykające jednoznacznemu zaszufladkowaniu.

Łukasz Radecki 0
Vesper 80%
22 Lut 2016

Obelisk kładzie się cieniem – poważny zwrot w serii o Flawii de Luce [recenzja]

Flawia de Luce jest bohaterką cyklu powieści detektywistycznych dla dzieci. Każdy kolejny tom zachwycał zagadką i stylem, każdy też delikatnie przypominał, że rodzinę de Luce czekają wielkie kłopoty. Finał tomu piątego nie zostawiał złudzeń. Cóż więc przyniósł kolejny?

Łukasz Radecki 0
Vesper 75%
02 Gru 2015

Flawia de Luce. Zatrute ciasteczko – przyszły kanon kryminału dla młodzieży [recenzja]

Właśnie ukazał się szósty tom cyklu o Flawii de Luce, bohaterce bestsellerowej serii Alana Bradleya. To dobry moment, żeby przypomnieć, skąd wziął się ów fenomen i kim właściwie jest Flawia. Oto tom pierwszy – „Zatrute ciasteczko”.

Łukasz Radecki 0
Vesper 100%
17 Cze 2015

Przygody Tomka Sawyera

Tomek Sawyer jest jedną z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych postaci światowej literatury. Choć minęło prawie sto pięćdziesiąt lat od premiery, czas obszedł się z tym dwunastolatkiem wyjątkowo dobrze, co poświadczyć mogą coraz to nowi czytelnicy.

Łukasz Radecki 0
Vesper 100%
16 Cze 2015

Tajemniczy ogród [książka]

Pośród omawianych niedawno u nas 100 najlepszych książek dla dzieci i młodzieży nie mogło zabraknąć i tego tytułu, książki, która ma dla mnie wartość szczególną, pozwalającą co rusz odkrywać w niej nowe rzeczy i niezwykłą magię jakiej próżno szukać w dzisiejszej literaturze dziecięcej.

Łukasz Radecki 1
Vesper 100%
18 Maj 2015

Czarnoksiężnik z Krainy Oz

Na Dzikiej Bandzie Paweł Deptuch prowadzi ostatnio bardzo interesujący ranking najlepszych książek dla dzieci. Nic dziwnego, że znalazł się pośród nich „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, w moim mniemaniu jedna z najważniejszych dziecięcych bajek. Dlatego postanowiłem poświęcić jej trochę więcej miejsca.

Łukasz Radecki 0