ksiazkowy-maraton-3
28 Gru 2016

Książkowy maraton, czyli czytamy hurtowo (#3) – mocne uderzenie

„Malowidło”, Grzegorz Gajek, Videograf, 2016 Grzegorz Gajek coraz pewniej stawia kroki w ramach literatury grozy i trzeba przyznać, że czyni to z wielkim wyczuciem i znajomością klasyki. Tym razem wziął się za bary ze schematem upiornego obrazu, który główny bohater, Karol, biznesmen o skrytej w cieniu przeszłości, odnalazł na strychu swego nowo zakupionego domu. Oczywiście na odludziu, oczywiście do remontu. Gajek hołduje klasyce zarówno pod względem języka, fabuły, jak i konstrukcji, ale momentami brakuje w tym wszystkim konsekwencji. Nie zabrakło świetnie spisanych postaci, szkatułkowej kompozycji, w której liczni bohaterowie snują swoje opowieści naświetlające historię przeklętego obrazu, a raczej przedstawionego na nim młodzieńca. Pod tym względem Gajek wzbija się ponad przeciętną

Łukasz Radecki 1
Videograf 85%
24 Wrz 2016

Droga do piekła – jeden z najbardziej wstrząsających thrillerów roku [recenzja]

Co byś zrobił, gdybyś obudził się w piekle? Z takim dylematem, w całkiem dosłownym jego znaczeniu zmagać się musi bohater balansującej na pograniczu horroru i thrillera, najnowszej powieści Przemysława Piotrowskiego, John Pilar.

Maciej Bachorski 0
Videograf
18 Lip 2016

Podziwiaj „Malowidło” Gajka [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Videograf. Do wygrania są trzy egzemplarze powieści “Malowidło” Grzegorza Gajka.

REDAKCJA 0
Videograf 80%
17 Maj 2016

Splątanie – prawdopodobnie najlepszy polski horror tego roku [recenzja]

Wydawnictwo Videograf konsekwentnie promuje polską literaturę grozy, wydając zarówno starych wyjadaczy, jak i nieopierzonych jeszcze twórców. Czasem zaś tak niepokornych jak Maciej Lewandowski, który pod szyldem thrillera serwuje nam jeden z najlepszych horrorów na naszym rynku.

Łukasz Radecki 1
Videograf
16 Maj 2016

Malowidło – Grzegorz Gajek [patronat]

Pamięć boli. Ale nie sposób się od niej uwolnić.

REDAKCJA 0
Videograf 75%
23 Lut 2016

Zabij mnie, tato – Dardy udany romans z thrillerem [recenzja]

Stefan Darda to czarny koń polskiej literatury grozy, zdobywca wielu nagród i poklasku czytelników, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest fenomenem socjologicznym. Tym bardziej szokującą informacją dla niektórych była wieść, że najnowsza powieść autora to thriller.

Łukasz Radecki 0
Videograf 90%
06 Sty 2015

Kobiety wokół Stalina. Kochanki i katorżniczki [książka] [historyczna]

Elwira Watała to uznana autorka książek historycznych. Kontynuując serię „Literatura Faktu” wydawnictwa Videograf po raz kolejny udowadnia swój kunszt pisarski, jednocześnie prezentując jeden z najbardziej wstrząsających utworów ubiegłego roku.

Łukasz Radecki 0