Waneko 70%
02 Mar 2016

Gangsta tom 1 – manga z ogromnym potencjałem [recenzja]

W zeszłym roku pisałem o animowanej adaptacji mangi “Gangsta”, która była obiecującym serialem, a ostatecznie okazała się lekko rozczarowująca. Teraz gdy ukazał się pierwowzór, pojawia się szansa, że wszystkie obiecujące wątki znajdą satysfakcjonujące rozwiązanie.

Paweł Deptuch 0
Waneko 55%
30 Sty 2016

Powóz Lorda Bradleya – przedobrzona metafora [recenzja]

Czasami trafiają się dzieła, z którymi nie wiadomo, co począć. Sprawnie zrealizowane, z pomysłem, ale po przeczytaniu, posłuchaniu lub obejrzeniu, nie wiemy, co z tym fantem zrobić. Żałować straconego czasu czy zapisać sobie kolejną kontrowersyjną lekturę do kolekcji? Czytelnik zmierzy się z takim dylematem, jeśli sięgnie po „Powóz lorda Bradleya”.

Hubert Sosnowski 0
Waneko 60%
04 Sie 2015

Tokyo Ghoul #1 – mroczne urban fantasy [recenzja]

„Tokyo Ghoul”, to po „Ataku Tytanów”, jeden z głośniejszych komiksowych tytułów ostatnich lat w Japonii. Zamknięta w czternastu tomach opowieść z gatunku mrocznego urban fantasy rozeszła się tam w prawie siedmiomilionowym nakładzie. Czy polscy czytelnicy pokochają ją równie mocno?

Paweł Deptuch 0
Dzika Banda
10 Kwi 2015

Najlepsze mangi dla dorosłych

Wśród wielu polskich czytelników panuje przeświadczenie, że manga to nie komiks; że nie reprezentuje sobą nic wartościowego, jest głupia i w najlepszym wypadku dla dzieci. Wynika to zapewne z utrwalonych stereotypów i nagonki jaka panowała w latach 90., ale też braku chęci poznania tematu i zmiany zdania. A przecież komiksy japońskie mają równie wiele do zaoferowania co te z Zachodu.

Paweł Deptuch 7