DC Entertainment
03 Sie 2016

Seksowna wariatka, Harley Quinn!

Mówi się, że miłość może doprowadzić do szaleństwa. Przyspieszone bicie serca, świdrujące spojrzenie, szeroki uśmiech i jakiś nietypowy okrzyk, choćby: Yahtzee! Harley Quinn, kto jak nie Ty, najlepiej zna to uczucie?

Marcin Waincetel 1
Warner Bros 75%
26 Kwi 2016

Midnight Special – zobaczyć, znaczy uwierzyć [recenzja]

Jeff Nichols to jeden z tych młodych gniewnych twórców Hollywood, którzy nie boją się kroczyć własnymi ścieżkami. Jego „Take Shelter” i „Uciekinier” obok intrygujących historii, stawiały w równej mierze na relacje międzyludzkie, na pozornie proste pytania niekoniecznie udzielając widzowi łatwych odpowiedzi. A jak na ich tle wypada jego najnowszy film – „Midnight Special”?

Maciej Bachorski 0
Warner Bros 50%
20 Paź 2015

Piotruś. Wyprawa do Nibylandii – nieprzemyślany eksperyment [recenzja] [ film]

Piraci, Czarnobrody, a nawet przeróbka „Smells like teen spirit” Nirvany na ścieżce dźwiękowej. A gdzie Johnny Depp? A przepraszam, to nie kolejna część „Piratów z Karaibów”, tylko nowa wersja opowieści o Piotrusiu Panie. Ok, co tu jest grane?

Tomasz Miecznikowski 0
favear.com
26 Mar 2014

Zapomniani herosi komiksu na wielkim ekranie

Na ekrany kin wchodzi właśnie kolejny film z drugiej fazy kinowego uniwersum Marvela, „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”. Korzystając z okazji przybliżamy dziesięć komiksowych postaci, które doczekały się  ekranizacji, ale z różnych przyczyn przepadły w odmętach historii kinematografii, bądź nie spełniły pokładanych w nich oczekiwań.

Paweł Deptuch 0
Tunel, Patrick Lee,
16 Mar 2013

Tunel

 Tunel, Patrick Lee, Albatros Nie wiecie kim jest Patrick Lee. I macie rację, ja też nie miałem bladego pojęcia. I gdyby nie email jaki otrzymałem z literackiej agencji, zapewne dalej bym nie wiedział. Otóż agencja która opiekuje się prawami Lee ogłosiła, iż jego książkowy cykl, który ukaże się w 2014 roku, został już teraz kupiony i skierowany do produkcji przez Warner Bros za zawrotną siedmiocyfrową kwotę. Nie byłoby w tym fakcie niczego dziwnego – kupno i opcjonowanie praw do nienapisanych książek jest praktyką obecną w branży od co najmniej trzech dekad – gdyby nie jeden drobny szczegół. Jakim cudem Warner Bros płaci kwoty o jakich marzyć może Grisham, King i Brown

Robert Ziębiński 0
Operacja Argo, reż. Ben Affleck, 2012
12 Mar 2013

Operacja Argo

Operacja Argo (Argo) Reż. Ben Affleck. Wyk. Ben Affleck, John Goodman, Alan Arkin. USA 2012 Warner Bros Trzeci film z rzędu Bena Afflecka ostatecznie potwierdza fakt iż jest on naprawdę zdolnym reżyserem. Zresztą co do tego nie miałem wątpliwości już po obejrzeniu jego poprzedniego filmu „Miasto Złodziei”. Tym razem Affleck opowiada historię tak fantastyczną (w sensie wymyślną), że gdyby nie fakt iż w rzeczywistości jest ona oparta na prawdziwych zdarzeniach, nikt o zdrowych zmysłach w nią by nie uwierzył. Otóż w 1979 roku aby ewakuować z oblężonego przez bojówki Chomeiniego Teheranu sześciu Amerykanów, pewien agent CIA wpadł na pomysł, aby… udawali oni kanadyjskich filmowców szukających w Iranie plenerów dla niskobudżetowej

Robert Ziębiński 0