DC Vertigo / Dzika Banda
03 Sie 2015

Żelazny kanon DC Vertigo Comics

W ramach wydawnictwa Vertigo ukazało się setki tytułów z pogranicza wielu gatunków i eksplorujących przeróżne tematy. Jednak tylko część nich na stałe wpisała się w kanon komiksów przeznaczonych dla dojrzałego czytelnika i zmieniła oblicze tej formy sztuki.

Paweł Deptuch 0
Hachette 90%
02 Lut 2015

Thunderbolts: Wiara w Potwory [recenzja]

Dobra passa Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela trwa (z pominięciem „Tajnej inwzaji”). Niedawno cieszyliśmy się bardzo porządnym „Staruszkiem Loganem” i poświęconą Doktorowi Strange’owi „Przysięgą”. Tym razem dostajemy „Thunderbolts: Wiarę w potwory”, komiks szczególny, bo stworzony przez Midasowe Dziecię tej sztuki – Warrena Ellisa.

Hubert Sosnowski 0
Taurus Media
07 Lis 2014

Komiksowe kryminały noir

Oto sześć tytułów wydanych po polsku, które z pewnością przypadną do gustu wielbicielom noir.

Paweł Deptuch 0
SQN 75%
16 Paź 2014

Wzorzec zbrodni [recenzja]

Czy ten kryminał wstrząśnie Wami niczym film „Siedem”? Nie do końca, ale z pewnością poczujecie w nim sporą dawkę atmosfery dzieł Davida Finchera.

Paweł Deptuch 0
Avatar Press 85%
18 Mar 2014

Frankenstein’s Womb [recenzja]

Znany i zasłużony pisarz, Brian W. Aldiss twierdzi, że książka Mary Shelley „Frankenstein” to pierwsza prawdziwa i pełnoprawna powieść science-fiction. Jak dowodzi, nie dość że jej bohater świadomie odnosił się do ówczesnych teorii i odkryć naukowych, to sama historia miała (i nadal ma) olbrzymi wpływ na literaturę i kulturę masową, inspirując twórców i przyczyniając się do rozwoju samego gatunku. Nie można odmówić mu racji. Liczba adaptacji, wariacji, pastiszów i nawiązań wydaje się nie mieć końca, a i nazwiska artystów korzystających z dziedzictwa Shelley (m.in. Tim Burton, Danny Boyle, Kenneth Branagh czy Ridley Scott) zdają się potwierdzać słowa Aldissa. Cegiełkę do tej kolekcji dołożył również Warren Ellis, bezkompromisowy scenarzysta komiksowy wielokrotnie

Paweł Deptuch 0