Taurus Media 70%
20 Kwi 2016

Black Science #3: Niejednoznaczność wzorca – zmęczenie materiału [recenzja]

W trzecim tomie szaleńczych przygód alternautów, grupy naukowców w sposób przypadkowy przemierzających światy równoległe, mieszanka klasycznej fantastyki, czarnego humoru i grozy ustępuje pola czystej akcji.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 80%
13 Paź 2015

Black Science #2: Teraz, nigdzie – Nowoczesne Weird Tales [recenzja]

W metawszechświecie „Black Science” to nie magia jest czarna a potrafiąca totalnie wykręcić rzeczywistość nauka. Drugi tom opowieści jeszcze bardziej potwierdza tę reg

Paweł Deptuch 0
Kultura Gniewu 70%
28 Maj 2015

Niesłychane losy Ivana Kotowicza [recenzja]

Weird Fiction to bardzo specyficzny gatunek, który łączy w sobie elementy fantastyki, grozy, mitów i nauki. Najważniejszym przedstawicielem tego nurtu w Polsce jest chyba tylko i wyłącznie Stefan Grabiński, ale po piętach depczą mu już polscy komiksiarze, którzy zdecydowanie czują bluesa. A mowa tu m.in. o autorach „Niesłychanych losów Ivana Kotowicza”.

Paweł Deptuch 0
Katarzyna Krzysztofowicz / Rafał Szyma
02 Kwi 2015

Coś na progu #10

Dziesiąty numer magazynu „Coś na progu” rodził się długo i w ogromnych męczarniach. A z racji tego, że jest to jubileuszowe wydanie, a nad nieregularnikiem zawisło widmo jego zamknięcia, zamiast typowej recenzji pokuszę się o garść luźnych spostrzeżeń dotyczących całej inicjatywy.

Paweł Deptuch 0
ATY 70%
10 Lut 2015

Młody czasopodróżnik / Donald i Simon [recenzja]

Zebrane w jednym tomie przygody Donalda i Simona oraz młodego czasopodróżnika to rasowa pulpa żywcem wyrwana z czarnobiałych amerykańskich magazynów za dziesięć centów. I nie jest to żaden zarzut.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 80%
26 Sty 2015

Black Science #1: Zasada nieskończonego spadania [recenzja]

Na rodzimym rynku komiksowym dzieje się coraz lepiej. Cieszy zwłaszcza pojawienie się kilku tytułów od dotychczas prawie nieobecnego w Polsce wydawnictwa Image. Po zeszłorocznej ofensywie Muchy Comics, oto w ofercie Taurus Media obok bestsellerowych „Żywych trupów” znalazła się zupełna nowość,  fantastyczno-naukowe „Black Science”.

Tomasz Miecznikowski 0
muzski db
17 Sty 2015

Herge kontra Lovecraft [galeria]

Murray Groat, brytyjski artysta ukrywający się pod pseudonimem Muzski, wymyślił sobie i wspaniale zrealizował połączenie klasycznych rysunków Herge’a do „Tin Tina” wraz z równie klasycznymi opowiadaniami H.P. Lovecrafta. Efekt jest imponujący, sprawdźcie sami. Fhtagn!

Paweł Deptuch 0
liggoti 100%
12 Gru 2014

Teatro grottesco

Nareszcie! Wspólny wysiłek oddanych fanów i dobra wola przychylnego wydawcy doprowadziły do tego, że w końcu pojawiła się pierwsza polskojęzyczna książka kultowego, amerykańskiego pisarza Thomasa Ligottiego. 

Paweł Matuszek 0