Taurus Media 70%
20 Kwi 2016

Black Science #3: Niejednoznaczność wzorca – zmęczenie materiału [recenzja]

W trzecim tomie szaleńczych przygód alternautów, grupy naukowców w sposób przypadkowy przemierzających światy równoległe, mieszanka klasycznej fantastyki, czarnego humoru i grozy ustępuje pola czystej akcji.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 80%
13 Paź 2015

Black Science #2: Teraz, nigdzie – Nowoczesne Weird Tales [recenzja]

W metawszechświecie „Black Science” to nie magia jest czarna a potrafiąca totalnie wykręcić rzeczywistość nauka. Drugi tom opowieści jeszcze bardziej potwierdza tę reg

Paweł Deptuch 0
ATY 70%
10 Lut 2015

Młody czasopodróżnik / Donald i Simon [recenzja]

Zebrane w jednym tomie przygody Donalda i Simona oraz młodego czasopodróżnika to rasowa pulpa żywcem wyrwana z czarnobiałych amerykańskich magazynów za dziesięć centów. I nie jest to żaden zarzut.

Paweł Deptuch 0
bezwstydne reklamy
01 Lut 2015

Bezwstydne reklamy w komiksach [galeria]

W USA w latach 70.-90., w komiksowych zeszytówkach normą było publikowanie wszelkiej maści przedziwnych reklam, które z dzisiejszego punktu widzenia, z jednej strony mogą mocno bawić, z drugiej dziwić i przerażać.

Paweł Deptuch 2
Taurus Media 80%
26 Sty 2015

Black Science #1: Zasada nieskończonego spadania [recenzja]

Na rodzimym rynku komiksowym dzieje się coraz lepiej. Cieszy zwłaszcza pojawienie się kilku tytułów od dotychczas prawie nieobecnego w Polsce wydawnictwa Image. Po zeszłorocznej ofensywie Muchy Comics, oto w ofercie Taurus Media obok bestsellerowych „Żywych trupów” znalazła się zupełna nowość,  fantastyczno-naukowe „Black Science”.

Tomasz Miecznikowski 0
IDW Publishing 70%
16 Lut 2014

Mars Attacks Judge Dredd [recenzja] [komiks]

W ponad trzydziestopięcioletniej karierze Sędzia Dredd na swej drodze wielokrotnie spotykał bohaterów z innych uniwersów. Czterokrotnie stawał ramię w ramię z Batmanem, zmierzył się z Predatorem, chordą Alienów a nawet z Lobo, mało brakowało a poznałby się też z Doktorem Who. Z kolei w ostatnim crossoverze przyszło mu odpierać atak zdeterminowanych Marsjan.

Paweł Deptuch 0