howl-poster (1) 65%
28 Lis 2015

Howl – wilkołaki kontra pociąg [recenzja]

Drugi film speca od efektów specjalnych Paula Hyetta, który pracował przy takich produkcjach jak „Zejście”, „Demony DaVinci”, „Kobieta w czerni” czy „Tożsamość”.

Robert Ziębiński 0
LATE-PHASES-SXSW-Poster-11x17 75%
30 Maj 2015

Late Phases

Ten film nie trafi do polskich kin. Po cichu wprowadzony zostanie na DVD, tak żeby przypadkiem nikt się o nim nie dowiedział. A szkoda. Bo „Late Phases” to jeden z najfajniejszych horrorów, jakie pojawiły się w tym roku na rynku.

Robert Ziębiński 0
Polskie horrory
20 Wrz 2013

Pięć najlepszych polskich horrorów

„Ostra randka” to po nieszczęsnej „Porze mroku” kolejny polski horror, który przemknął przez kina niezauważony. Czy potwierdza to regułę, że nie umiemy kręcić horrorów? A właśnie że nie. Twórcy tacy jak Marek Piestrak, Andrzej Żuławski, Janusz Majewski i Jacek Koprowicz pokazali, że jak się postarają, to potrafią się zmierzyć zarówno z najlepszymi wzorcami inteligentnego, psychologicznego kina grozy, jak i ze zwariowanym, bezpretensjonalnym horrorem klasy B. Oto pięć najlepszych filmów tego gatunku, jakie stworzono w naszym kraju.   Lokis. Rękopis profesora Wittembacha (1970), reż. Janusz Majewski, wyk. Edmund Fetting, Józef Duriasz, Małgorzata Braunek, Gustaw Lutkiewicz, Irena Horecka, Paweł Unrug. Czym straszy? Postacią człowieka-niedźwiedzia, w którego rzekomo przemienia się hrabia Michał Szemiot.

Bartek Paszylk 0
Stephen King przedstawia
04 Wrz 2013

5 nietypowych książek Stephena Kinga

Ranking  najbardziej nietypowych powieści Stephena Kinga. Oto książki, które zaskoczą jego fanów i tych, którzy chcą widzieć w nim tylko „króla horroru”.   Blockade Billy (2010) Ta nowela to „baseballowy thriller” Kinga. Głosem żegnającego się powoli z życiem weterana baseballu pisarz przedstawia nam tu historię młodego i utalentowanego łapacza o imieniu Billy, który trochę przypadkiem trafia do profesjonalnej drużyny. Zostaje przyjęty tylko tymczasowo, do momentu kiedy nie uda się znaleźć kogoś kto na dłuższą metę dałby sobie radę na tej pozycji; krótko mówiąc: kogoś potężniej zbudowanego, bo takiego chłopaczynę jak Billy pewnie i tak prędzej czy później wyeliminowałaby z gry poważna kontuzja. Jednak ku zdziwieniu wszystkich młody łapacz radzi sobie

Bartek Paszylk 0
hotel transylwania
16 Mar 2013

Potworne potworki – bardzlo malutki leksykon

Potwory ze studia Universal W kilku słowach piszemy tutaj o filmach bez których nie powstałby „Hotel Transylvania”. Nie chcemy nikogo zarzucać wielką wiedzą – ot malutkie wprowadzenie. I w dodatku z kluczem – te filmy mozna kupić w Polsce.   Dla pogubionych w „Hotelu Transylwania”  mini przewodnik po filmowych stworach, które niemal od początków kina rządzą nie tylko rządzą naszą wyobraźnią, ale przede wszystkim wyobraźnią scenarzystów tej bajki.  Wciąż na DVD można w Polsce kupić klasyczny horror „Drakula” Toda Browninga z 1931 roku który pokazuje, że wampir to nie tylko idealny i czuły kochanek (patrz saga „Zmierzch”), ale przede wszystkim występny książę ciemności. W tej ekranizacji słynnej powieści Brama Stokera 

Robert Ziębiński 0