youtbe
04 Gru 2015

Wyzwanie Jacksona – pięć książek Tolkiena, które mógłby sfilmować reżyser „Władcy Pierścieni” [ranking]

Według ostatnich doniesień, Peter Jackson nie zwalnia tempa i pracuje nad ekranizacją „Silmarillionu”. Porywanie się na ten zbiór opowieści może być dosyć ciężkim zadaniem, ale przecież nie takie rzeczy reżyser „Władcy Pierścieni” już kręcił. Podpowiadamy kilka artystycznych wyzwań z repertuary Tolkiena.

Hubert Sosnowski 0
pop-culture-characters-additions-thrift-store-paintings-dave-pollot-03
28 Lis 2015

Popkultura w tanim malarstwie [galeria]

Jak ożywić nudne i bezbarwne obrazy kupowane z drugiej ręki na pchlich targach? Jak się okazuje w bardzo prosty sposób: wystarczy domalować na nich postacie z popkultury.

Paweł Deptuch 1
New Line Cinema
27 Lis 2015

„Władca pierścieni” czyli koło życia

Pokochałem ten film od pierwszego wejrzenia. Uważam, że Tolkiena nie dało się zekranizować lepiej.

Łukasz Orbitowski 0
Sven Jacobsen
12 Cze 2015

Christopher Lee: śmierć księcia ciemności

Są takie teksty, których napisanie po prostu nie idzie – i już. Wczoraj zmarł Christopher Lee. Ikona kina, miał 93 lata. Wydawało mi się, że napisanie pożegnalnej sylwetki będzie proste. Nic bardziej mylnego.

Robert Ziębiński 0
rys. John Howe
01 Cze 2015

100 najlepszych książek dla dzieci i młodzieży #20-11

Kolejną dziesiątkę lektur dedykujemy dorastającej młodzieży w wieku lat czternastu.

Paweł Deptuch 0
yigitisik.com
26 Lis 2014

Świat krótkiego metrażu cz. 5 – Super Power Beat Down

Wreszcie nadeszły czasy, w których stworzenie własnego filmu nie nastręcza problemów w postaci braku wysokiego budżetu i specjalistycznego sprzętu. Okazuje się, że wystarczy mieć dobry pomysł i nieco lepszy komputer, by w warunkach domowych wyprodukować zachwycające dzieło.

Paweł Deptuch 0
Hobbit – An Unexpected Journey, Howard Shore
15 Mar 2013

Hobbit – An Unexpected Journey

Hobbit – An Unexpected Journey, Howard Shore Właściwie już podczas słuchania krasnoludzkiej pieśni „Misty Mountains” i fragmentów w zwiastunie „Hobbita”, nie mogło być wątpliwości, że Howard Shore stworzy na potrzeby filmowego Śródziemia kolejne arcydzieło. Teraz Hollywood często odchodzi od klasycznej muzyki filmowej, głównie dlatego, że nagranie z żywą orkiestrą wymaga znacznie większych nakładów finansowych niż koleś montujący soundtrack na laptopie. Oskar dla ścieżki dźwiękowej Atticusa Rossa i Trenta Reznora do „Social Network” w roku, gdy do nagrody startowała Zimmerowska „Incepcja” to znak czasów – moim zdaniem smutny (niczego nie ujmując stosowności kompozycji Brygady R&R do filmu). Dzięki Bogu, są jeszcze takie kompozycje jak „Hobbit”. Dwie płyty (chociaż na pewno w

Jerzy Rzymowski 0