Next Film
10 Mar 2015

100 NAJLEPSZYCH FILMÓW KRYMINALNYCH I SENSACYJNYCH (III)

Kolejna część cyklu „100 najlepszych filmów kryminalnych i sensacyjnych w historii”. Przez najbliższe tygodnie będziemy publikować listę dziesięciu naszym zdaniem najważniejszych filmów w tych gatunkach.  

Robert Ziębiński 0
Universal Music
03 Lut 2015

Arek Jakubik: Krew, pot, radość i wkurw.

Jest jednym z najbardziej charakterystycznych i najlepszych polskich aktorów. Nam Arek Jakubik opowiada o swoim ukochanym zespole Doktor Misio (recenzja nowej płyty), tym co znaczy być artystą niezależnym i czerwonej lampce, która czasami zapala mu się w głowie.  

Robert Ziębiński 1
Drogówka reż. Wojtek Smarzowski
25 Mar 2013

Hity i Kity: Styczeń 2013

HIT Drogówka, reż. Wojtek Smarzowski Bo to przykład polskiego kina, który sprawnie łączy film gatunkowy, ze społecznym komentarzem. No i świetnie zagrany. A przerysowanie realiów – no cóż to w końcu film Wojtka Smarzowskiego, więc czego się spodziewaliście… Słodko i miło u niego nie bywa. KIT Jako że minęło zbyt wiele czasu a złe wspomnienia znikają szybko, miłosiernie odpuszczamy.

REDAKCJA 0
Drogówka reż. Wojtek Smarzowski, 2013
12 Mar 2013

Drogówka

Drogówka. Reż. Wojtek Smarzowski. Wyk.: Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik, Julia Kijowska Polska  2013, Next Spróbuję zrobić to inaczej. Za każdym razem gdy pisze się o filmach Smarzowskiego, pisze się o tym jak reżyser widzi Polskę. Smarzowski + wódka = bardzo brzydka Polska. Fakt z którym nie można dyskutować. „Drogówka” to także film o Polsce i jej brzydkim obliczu i znów nie można z tym dyskutować. Mnie jednak bardziej od Polski i tego jak widzi ją reżyser w „Drogówce” zainteresowało to jak Smarzowski widzi kino. Jak niesamowicie się twórczo rozwinął wyrastając nie tylko na reżysera wybitnego, ale obecnie w naszym kraju jedynego, który konsekwentnie i doskonale radzi sobie z kinem tak

Robert Ziębiński 0