Czarne 75%
01 Lut 2016

Wampir – egotyk kontra Gliwice [recenzja]

Zacznę osobiście. Wojtka poznałem dwanaście lat temu. On był młodym próbującym swoich sił w recenzjach autorem, ja redaktorem w „Nowej Fantastyce”. Wojtek się starał, ja jak to ja, przekonany wówczas o własnej nieomylności, kompletnie nie interesowałem się tym jak i co, ktoś pisze. Pewnego dnia tak przeredagowałem recenzję Wojtka  z powieści Feliksa Kresa, że wyszło na to, iż jej autor nie czytał i bredzi. Na Wojtka wylało się wiadro fandomowych pomyj, a ja jak to ja, olałem sprawę. Po latach przeprosiłem za całą sytuację (długo nie chciałem się do tego przyznać, ale całe to zdarzenie nauczyło mnie sporo – przede wszystkim pytania autorów przy wątpliwościach związanych z tekstem) i chyba

Robert Ziębiński 0
Czarne 80%
31 Lip 2015

Dziennik roku Węża – kawał literatury codziennej [recenzja] [książka]

Dawno, dawno temu Piotr Siemion napisał powieść „Niskie łąki”, która zaszła mi (i nie tylko mnie) głęboko za skórę. Potem napisał jeszcze jedną powieść i zamilkł. Teraz po ponad dekadzie wydał nową książkę. „Dziennik roku węża” nie jest powieścią a dokładnie tym co sugeruje tytuł – zapisem roku życia zwyczajnego faceta.

Robert Ziębiński 0
Czarne 50%
19 Lut 2015

Nie taka dziewczyna

Coś tu nie wyszło Lenie. Moim zdaniem to tylko niezły materiał na książkę. Czy zabrakło autorce chęci do pracy, czy oka i ręki redaktora, nie wiem, ale szkoda, bo zmarnował się spory potencjał.

Ewelina Jamka 1