Znak Horyzont 85%
07 Lip 2016

Żywe trupy: prawdziwa historia zombie – zombie są wśród nas [recenzja]

Fenomen ten jednak zyskał już tak wielką popularność, że doczekał się wielu naukowych opracowań, z których jednym z najciekawszych jest książka Adama Węgłowskiego – „Żywe trupy – prawdziwa historia zombie”.

Łukasz Radecki 0
Znak Horyzont
07 Cze 2016

Żywe Trupy – poznaj prawdziwą historię zombie [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Znak Horyzonty. Do wygrania są dwa egzemplarze książki „Żywe trupy: prawdziwa historia zombie” autorstwa Adama Węgłowskiego.

REDAKCJA 0
Znak 90%
25 Maj 2015

Szczygieł

Donna Tartt pracowała nad „Szczygłem” dziewięć lat.  Z całego, mieszczącego się na ponad ośmiuset stronach materiału można by spokojnie wykroić trzytomową powieść, ale przecież  nie taki cel miała autorka. O tak, ta książka jest jak cegła – czytasz i nagle w pewnym momencie dostajesz nią w głowę. Potem jeszcze raz. I kolejny. Aż w końcu się przyzwyczajasz.

Tomasz Miecznikowski 0
Znak 85%
26 Mar 2015

Cierpliwy Snajper

Długo czekałem na tę chwilę. Na moment, kiedy Reverte, jeden z moich ukochanych autorów, napisze to, co wychodziło mu najlepiej – erudycyjny thriller z Zagadką przez wielkie Z. Wiecie, kilka ostatnich książek Hiszpana to były Wielkie Rzeczy Do Przekazania. Musiał sobie spuścić z krzyża, ale teraz wrócił i to z mocnym uderzeniem – „Cierpliwym snajperem”.

Hubert Sosnowski 0
Dzika Banda
15 Lut 2015

MAKE PRINT HARDER

Do księgarni trafiła książka „Make Life Harder” – zapiski z popularnego bloga prowadzonego przez dwóch sympatycznych chłopaków z Gdańska. Jest to książka ważna i to bardzo ważna. Stanowi bowiem ostateczny dowód na to, że druk ma się świetnie a informacje o jego śmierci są stanowczo przedwczesne.

Robert Ziębiński 0