jak zbic 100%
15 Lut 2017

Jak zbić fortunę w czerwcu ’40? – Złoto dla przegranych [recenzja]

Mało kto potrafi opowiadać o narodowych porażkach i tragediach z takim fasonem i dezynwolturą jak Francuzi. Dlatego wyjątkowo wdzięczny awanturniczy komiks o wyjątkowo niewdzięcznym tytule nie mógł się nie udać.

Hubert Sosnowski 0
Scream Comics / Egmont / Wyd. Komiksowe
16 Gru 2016

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #3

Dzisiejszą odsłonę sponsorują twórcy szpad, toporów, ksiąg zaklęć i przyborów do malowania.

Tomasz Miecznikowski 1
fechmistrz_e 80%
13 Gru 2016

Fechmistrz – mroczna przygoda z czasów historycznych przemian [recenzja]

„Fechmistrz” pod warstwą akcji i przygody skrywa głęboki pesymizm. Czytając opowieść Dorisona widzimy, jak w kwestii ideologicznych sporów świat i ludzie niewiele zmienili się przestrzeni wieków.

Tomasz Miecznikowski 1
Taniec sępów 75%
05 Maj 2016

Undertaker #2: Taniec sępów – western ma się dobrze [recenzja]

Na okładce pierwszego tomu „Undertakera”, oprócz sylwetki głównego bohatera, był także siedzący na jego przedramieniu sęp. Z kolei na froncie najnowszego albumu Dorisona i Meyera, widzimy skrzydlatych padlinożerców w sile dziesięciu sztuk. Czy to oznacza, że drugim tomie francuskiej serii szykuje się dla sępów prawdziwa uczta?

Tomasz Miecznikowski 0
Scream Comics 65%
19 Kwi 2016

Red Skin #1: Welcome to America – zimna wojna i superherosi [recenzja]

Sensacyjne “Red Skin” to jedna z najnowszych komiksowych serii Xaviera Dorisona, scenarzysty, który doskonale czuje się w każdym gatunku. Dzięki temu każdy jego tytuł to gwarancja solidnej rozrywki.

Paweł Deptuch 0
Scream Comics 70%
23 Mar 2016

Sanktuarium #3: MOT – solidny blockbuster [recenzja]

Z finałami dobrych serii jest zazwyczaj tak, że nie potrafią sprostać oczekiwaniom odbiorców, których presja często jest tak wielka, że demotywuje twórców. “Sanktuarium” nie rozczarowuje. O ile nie nastawialiście się na coś wybitnego.

Paweł Deptuch 0
Egmont 65%
17 Gru 2015

Kriss De Valnor #6: Wyspa Zaginionych Dzieci – Przychodzi Thorgal do „Władcy Much” [recenzja] [komiks] [przygodowy]

Czasy, kiedy kibicowaliśmy księżniczkom potrzebie minęły. Ich miejsca w sercach czytelników zajęły złe królowe. To twarde baby, których nic nie zatrzyma. Podobnie jest w przypadku Kriss De Valnor, jednej z bohaterek cyklu o Thorgalu. Postać zyskała dość sympatii, by spokojnie dobić do szóstego tomu własnej serii.

Hubert Sosnowski 0
Scream Comics 70%
17 Lis 2015

Sanktuarium #2: Wrota otchłani – lekkostrawna zabawa w pop [recenzja]

Komiksowy horror science fiction Dorrisona znalazł się na półmetku, zatem scenarzysta jeszcze bardziej zagęszcza atmosferę i wpędza uwięzionych bohaterów w coraz groźniejsze i niewytłumaczalne sytuacje.

Paweł Deptuch 1
Scream Comics 70%
20 Sie 2015

Sanktuarium #1: USS Nebraska – Tam gdzie sci fi spotyka horror [recenzja] [komiks]

Xavier Dorison to scenarzysta, który z powodzeniem odnajduje się w praktycznie każdym gatunku. Do tej pory mieliśmy okazję podziwiać go w westernie, fantasy, opowieści morskiej, historycznej i wojennym steampunku, które to były historiami solidnymi i wciągającymi. Z kolei „Sankturaium” to jego próba zmierzenia się z horrorem science fiction.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 80%
20 Maj 2015

Undertaker #1: Pożeracz złota [recenzja]

Jakiś czas temu w świat poszła informacja, że francuski scenarzysta komiksowy Xavier Dorison będzie pisał kolejne przygody Thorgala. Seria o dzielnym Wikingu nie miała ostatnio dobrych opinii, ale jest szansa, że ów twórca przywróci jej dawny blask. Skąd takie przypuszczenie? Dorison jest obecnie w świetnej, pisarskiej formie, czego dowodem jest pierwszy album jego najnowszej serii – „Undertaker”.

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 80%
30 Kwi 2015

W.E.S.T. #6: Seth [recenzja]

Dobiegła końca jedna z najciekawszych, europejskich serii komiksowych. Wybuchowa,  trochę dziwna i nieprzewidywalna opowieść o grupie do zadań specjalnych na usługach amerykańskiego rządu z początku dwudziestego stulecia. A najważniejsze jest to, że opowieść potoczyła się w sposób zupełnie nie liczący się z przyzwyczajeniami czytelników. I dobrze!

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 75%
29 Kwi 2015

Wartownicy #4: Kwiecień 1915 Dardanele [recenzja]

Seria „Wartownicy” na tle innych frankofońskich tytułów mocno wyróżnia się już samymi okładkami. Są na nich tajemnicze postacie w steampunkowych z ducha kostiumach, a w podtytule określone jest  miejsce  akcji, kojarzące się od razu z Pierwszą Wojną Światową. Okładki zapowiadają coś fajnego i prawdziwie ekstrawaganckiego. To podpucha autorów, bo mamy tu do czynienia z jedną z najbardziej ponurych i realistycznych, wojennych historii.

Tomasz Miecznikowski 0