komiksowy maraton 11
15 Mar 2017

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #11 (Taurus Media)

Dzisiejszy maraton komiksowy sponsorują prosto z zachodniej Europy wyrazista, feralna liczba oraz legiony starożytnego Rzymu w zmaganiach z plemionami barbarzyńców.

Tomasz Miecznikowski 0
XIII wiadomość 65%
20 Cze 2016

XIII #23: Wiadomość od męczennika – pociągiem, rowerem i biegiem przez Europę [recenzja]

Czy można coś nowego napisać o dwudziestym trzecim już albumie popularnej serii? Czy „XIII” może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Okazuje się, że w przypadku „Wiadomości od męczennika” zaskakuje najistotniejszym elementem, a mianowicie zwyżką formy.

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 70%
12 Mar 2016

XIII Mystery: Steve Rowland – smutna historia antybohatera [recenzja]

Tym razem w serii „XIII-Mystery” dostajemy wyjątkową opowieść. Dlaczego? Ponieważ jest o postaci praktycznie nieobecnej w głównym cyklu, acz bardzo istotnej dla rozwoju fabuły.

Tomasz Miecznikowski 0
Powrót do Greenfalls 60%
02 Lut 2016

XIII # 22: Powrót do Greenfalls – kolejne tajemnice z przeszłości [recenzja]

Okładka najnowszego tomu „XIII” znakomicie obrazuje obecne położenie głównego bohatera cyklu. Oto Jason Mac Lane ponownie stał się niemal bezwolną marionetką, wciąż mieszających w jego życiu, wyższych sił.

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 70%
16 Wrz 2015

XIII Mystery: Pułkownik Amos – Przykład wzorcowego spin-offa [recenzja]

W kolejnym tomie „XIII Mystery” mamy okazję poznać bliżej jedną z sympatyczniejszych postaci serii stworzonej przez Jeana Van Hamme’a. W głównym cyklu pułkownik Amos najpierw uganiał się za Jasonem Mac Lane’m, potem został jego sojusznikiem. W najnowszej odsłonie spin-offa „XIII” cofamy się do znacznie wcześniejszych wydarzeń i zaglądamy w skomplikowaną przeszłość pochodzącego z Izraela bohatera.

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 70%
31 Mar 2015

XIII Mystery: Little Jones [recenzja]

Po kilku latach nieobecności na rynku, do Polski powróciła „XIII” – jedna z najpopularniejszych, europejskich serii komiksowych. Wydawnictwo Taurus Media potraktowało temat kompleksowo i zaledwie dwa miesiące po ukazaniu się dwudziestego albumu sensacyjno-przygodowego cyklu, wydało również kontynuację jego spin-offu – trzeci z kolei tom „XIII- Mystery”.

Tomasz Miecznikowski 0