Staruszek.Anderson.b 70%
27 Lip 2016

Staruszek Anderson – Historia goryczy [recenzja]

Problem segregacji rasowej wciąż odbija się Amerykanom potężną czkawką. Nic więc dziwnego, że powstają dzieła takie jak „Staruszek Anderson” Hermanna (seria „Comache”) i Yvesa H – komiksy gorzkie, rozdrapujące rany i walące prosto z mostu, jak wyglądała tamta epoka.

Hubert Sosnowski 0
Wydawnictwo Komiksowe 40%
02 Lip 2015

Bez przebaczenia [recenzja]

Najnowszy komiks duetu Huppenów tytułem nawiązuje do jednego z lepszych westernów Clinta Eastwooda. Na tym jednak kończą się wszelkie podobieństwa, a nadzieja, że autorzy dostarczyli podobną jakościowo opowieść ulatuje szybko i niepostrzeżenie.

Paweł Deptuch 0
Wydawnictwo Komiksowe 60%
02 Paź 2014

Stacja 16 [recenzja]

Rosyjscy żołnierze kontra dziury w czasie, na tle syberyjskiego krajobrazu. Moc rozszczepionego atomu przez lata inspirowała twórców różnych dziedzin, zwłaszcza w trakcie trwania Zimnej Wojny. Efekty radioaktywnego promieniowała przyczyniły się do powstania m.in. całej masy potworów – z Godzillą na czele – X-Menów i rozkwitu gatunku jakim jest postapokalipsa. Choć opowieści o eksperymentach nuklearnych swój renesans już dawno mają za sobą, to nadal od czasu do czasu pojawi się nowy głos w temacie i dorzuci trzy grosze do przebogatego dziedzictwa. Takim głosem jest z pewnością najnowsze dzieło Hermanna i jego syna Yvesa, „Stacja 16”, która ukazała się u nas na krótko po premierze francuskiej. W komiksie autorzy przenoszą czytelnika w

Paweł Deptuch 0