ghostbusters2016
01 Lut 2016

Nowi Pogromcy Duchów, czyli zapowiedzi najbliższych remake’ów

Że Hollywood wypsztykuje się z pomysłów – wiadomo nie od dziś. Jest jak wąż pożerający własny ogon, wypluwający kolejne remake’i. Niektóre się udają, inne – trochę mniej. Podstawowym nierozstrzygniętym pytaniem pozostaje – czy naprawdę chcemy kolejnych przeróbek?

Hubert Sosnowski 0
Monolith 50%
23 Sty 2016

Co ty wiesz o swoim dziadku? – Zdziadziały De Niro i wnuczek Efron [recenzja]

Robert De Niro po raz kolejny wciela się w jurnego dziadka – i to z lepszym efektem niż w ostatnich filmach o rodzince Fockerów. Szkoda tylko, że jego wysiłki muszą w końcu legnąć pod gruzami nudnych schematów rządzących większością komedii romantycznych.

Bartek Paszylk 0
Monolith FIlms 50%
24 Sie 2015

We Are Your Friends – filmowy sampling [recenzja] [muzyczny] [dramat]

Reżyserski debiut Maxa Josepha, dokumentalisty z MTV, poświęcony klubowej scenie w Kalifornii. Pomysł wyjściowy bardzo ciekawy – niestety o samej scenie klubowej i życiu didżeja nie dowiadujemy się tu zbyt wiele.

Robert Ziębiński 0
Spider-Verse na FB
10 Lut 2015

Kto mógłby zagrać nowego Spider-Mana w Filmowym Uniwersum Marvela?

To nie żart, ani plotka. Spider-Man oficjalnie stanie się częścią Filmowego Uniwersum Marvela. Już 28 lipca 2017 roku na ekrany kin trafi samodzielny film współprodukowany przez Sony i ekipę Kevina Feige, który rozgrywać się będzie w świecie Thora, Iron Mana, Hulka, Strażników Galaktyki i pozostałych herosów. Istnieje też cień szansy, że ulubiony ścianołaz publiczności pojawi się też w krótkim epizodzie w którymś z najbliższych obrazów („Kapitan Ameryka: Wojna Domowa”, „Doctor Strange”). Wiemy też, że ani Andrew Garfield (trochę szkoda), ani Tobey Maguire (całe szczęście) nie powrócą do tej roli. Kto zatem mógłby ich zastąpić w nowej odsłonie franszyzy? Oto nasze typy.

Paweł Deptuch 0
07 Lis 2013

Parkland

  Parkland. Reż. Peter Landesman. Wyk. Zac Efron, Jackie Earle Haley, Billy Bob Thorton. USA 2013   W tym roku przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci JFK. Z tej okazji mieliśmy zatem ostatnio świetną powieść Stephena Huntera „Trzecia kula”, niebawem czeka nas wielka produkcja National Geographic „Killing Kennedy” oraz „Parkland” – film, który mógł być najciekawszym spojrzeniem na zamach w Dallas… gdyby tylko jego reżyser zadbał o odpowiednią dramaturgię     Tytułowe „Parkland” to nawiązanie do Parkland Hospital – szpitala, w którym próbowano reanimować Kennedyego. Bohaterami tego wyprodukowanego przez Toma Hanksa filmu są ludzie, którzy w wyniku losowych zbiegów okoliczności znaleźli się w centrum zdarzeń, które rozegrały się 22 listopada. A więc

Robert Ziębiński 0
Zac-Efron
15 Cze 2013

Zac Efron – Kubuś Puchatek kina XXI wieku [wywiad]

Sławę przyniosła mu młodzieżowa seria „High School Musical”. Dzięki roli Troya Boltona stał się bożyszczem nastolatek na całym świecie. Teraz Zac ma już dwadzieścia pięć lat i za wszelką cenę próbuje zerwać z wizerunkiem ładnego chłopczyka ze szkolnych zeszytów.

Robert Ziębiński 0