gracze-1400 80%
04 Wrz 2016

Gracze – Zagrać na mundialu i nie zwariować [recenzja]

Skoro zaczyna się właśnie szaleństwo związane z eliminacjami do mundialu, polecamy „Graczy” Bogdana Rymanowskiego: książkę ukazującą sylwetki trzynastu polskich piłkarzy, którzy mieli – czasem mniejszy, a czasem ogromny – wpływ na to, jak polska reprezentacja wypadała w dotychczasowych bojach o laury na futbolowych mistrzostwach świata.

Bartek Paszylk 0
dubaj prawdziwe oblicze 70%
26 Lip 2016

Dubaj – Ciemna strona raju [recenzja]

Zanim wybierzecie się na wakacyjną wycieczkę do Dubaju, warto przeczytać co sądzi o tej bajecznej krainie jeden z największych podróżników świata, Jacek Pałkiewicz.

Bartek Paszylk 0
Zysk i S-ka 85%
01 Lip 2016

Tarzan wśród małp – nieśmiertelny pulp [recenzja]

Edgarowi Rice Burroughsowi należy się niemałe uznanie. Po ponad stu latach jego proza wciąż pozostaje świeża, orzeźwiająca i oryginalna.

Paweł Deptuch 0
Zysk i S-ka 90%
11 Lut 2016

Stale w ruchu – Geniusz na motorze [recenzja]

Szczera i znakomicie napisana autobiografia wybitnego angielskiego naukowca (znanego m.in. z książki „Przebudzenia”, na podstawie której powstał nominowany do Oscara film z Robinem Williamsem i Robertem De Niro), która nie skupia się wyłącznie na osiągnięciach autora, ale również – a może nawet przede wszystkim? – na jego słabościach.

Bartek Paszylk 0
charlie chaplin recenzja 60%
11 Lis 2015

Charlie Chaplin – Biografia w pigułce [recenzja]

Opowieść o życiu i filmach Charliego Chaplina autorstwa brytyjskiego pisarza Petera Ackroyda to rzecz dla tych, którzy chcieliby w szybki i przystępny sposób zapoznać się z dokonaniami Króla Komedii: na zaledwie 300 stronach w wyścigowym tempie zapoznajemy się tu bowiem ze wszystkimi najważniejszymi wydarzeniami z życia Chaplina.

Bartek Paszylk 0
Zysk i S-ka 100%
16 Paź 2015

Golem – Starszy kuzyn Frankensteina [recenzja]

Zanim Mary Shelley opublikowała w 1818 r. słynnego „Frankensteina”, w czeskiej Pradze od dłuższego czasu siał już postrach potwór, który dziś może się nam kojarzyć z morderczym, pozszywanym z ludzkich szczątków monstrum.

Bartek Paszylk 0
Zysk i S-ka 100%
13 Sie 2015

Portret Doriana Graya – przegląd ludzkich obsesji i lęków [recenzja]

Pisząc „Portret Doriana Graya”, swoją jedyną powieść, irlandzki autor Oscar Wilde nie mógł się spodziewać jak wielki skandal nią wywoła. Nie przypuszczał też pewnie, że tak wielu czytelników jego dzieła nie zrozumie.

Bartek Paszylk 0
Zysk i S-ka 60%
03 Sty 2015

Dzikie karty [recenzja]

Na fali popularności serialu „Gra o Tron” nazwisko George’a R.R. Martina urosło do miana klasyka gatunku. Czy jest to jednak powód by kupować każdą książkę, na której owo nazwisko widnieje?

Łukasz Radecki 0
Zysk i S-ka 60%
03 Sty 2015

Pandemia

Literatura postapokaliptyczna cieszy się coraz większą popularnością. Do tytułów o zombie i postatomowych czasach możemy teraz dorzucić śmiertelny wirus i „Pandemię” Jany Wagner.

Łukasz Radecki 0
Zysk i S-ka 90%
01 Sty 2015

Kobiety – Polki podczas II wojny światowej [recenzja]

Jeśli postanowiliście sobie, że w nowym roku będziecie czytać więcej książek, które nie tylko zapewniają uczciwą rozrywkę, ale coś jeszcze po sobie pozostawiają, śmiało możecie zacząć od „Kobiet”

Bartek Paszylk 0
30 Wrz 2013

Zombie Survival

Zombie Survival. Podręcznik technik obrony przed atakiem żywych trupów, Max Brooks, Wydawnictwo: Zysk i S-ka 2013 Krwawe (bo te mniej okrutne istniały dużo wcześniej) filmy o zombie to niezwykle wdzięczny podgatunek filmów grozy z jakim widz spotyka się od niemalże półwiecza na celuloidzie. Kiedy z końcem lat sześćdziesiątychtych niejaki nowojorczyk Georg Romero chwycił za kamerę, zebrał znajomych i postanowił nakręcić jeden z najbardziej kultowych filmów w historii kina grozy, nikt się nie spodziewał, że te śmierdzące, pragnące pałaszować ludzkie mózgi nieumarlaki, zasiedlą naszą kulturę tak jak wirus zombie świat przedstawiony w podręczniku Maxa Brooksa. „Zombie Survival” Maxa Brooksa to już drugie w naszym kraju wydanie podręcznika technik przetrwania w świecie

Daniel Podolak 0
12 Cze 2013

World War Z

Wznowienie kapitalnej i zabawnej powieści Brooksa zbiega się w Polsce z premierą filmu na niej opartego. Co naprawdę zabawne to fakt, iż hollywoodzcy producenci potraktowali „World War Z” śmiertelnie poważnie i ponoć wyszedł im z tego zabójczy film. Ale o filmie pisać będziemy później, teraz książka Brooksa. Max to syn Mela Brooksa, przed laty jednego z najzabawniejszych ludzi w filmowej branży. Potomek odziedziczył po ojcu poczucie humoru a najlepszym tego dowodem jest właśnie ta książka. „World…” to zbiór reportaży opisujących w śmiertelnie poważny sposób… epidemię zombie. Tak Brooks zakpił tu sobie niemiłosiernie z mojego ukochanego gatunku grozy. Ale za to w jak pięknym stylu! Powaga sprawozdań, jakie tu przeczytacie to

Robert Ziębiński 0