Altitude Film Entertainment 75%
28 Lut 2017

The Girl With All The Gifts – postapokalipsa jak malowana [recenzja]

Naprawdę dobre ekranizacje książek to wciąż rzadkość, nawet jeżeli za scenariusz bierze się sam autor powieści. W przypadku filmowej wersji znakomicie przyjętej „Pandory” Mike’a Careya mowy o pudle jednak nie ma.

Maciej Bachorski 0
Kino Świat
13 Lut 2017

Fest Makabra 2017, czyli krótki przegląd filmów festiwalowych #1

W lutym, w całej Polsce, w wybranych kinach studyjnych startuje pierwsza edycja Fest Makabry – festiwalu promującego niezależne kino grozy. Poniżej przedstawiamy mini-recenzje pierwszych czterech, spośród ósemki filmów jakie będziecie mogli obejrzeć.

Maciej Bachorski 0
Universal
27 Sty 2017

Resident Evil: film po filmie, czyli krótki przegląd kinowych ekranizacji

Zombie trzymają się w popkulturze nad wyraz silnie, co jakiś czas zaskakując widzów odmiennym podejściem do mocno już wyczerpanej tematyki. W tym tygodniu pulę zgarnia jednak rzecz, która nie kombinuje, a więc kultowy „Resident Evil”, znany również pod tytułem „Biohazard” – najpierw mieliśmy premierę rewelacyjnie jak dotąd ocenianej siódmej już części growej franczyzy, by dziś do kin wkroczyła szósta i prawdopodobnie ostatnia odsłona jej ekranizacji.

Maciej Bachorski 0
Mayfly 75%
20 Gru 2016

Train to Busan – przebojowe azjatyckie zombie [recenzja]

Mimo, że w ostatnich latach tematykę zombie kojarzymy głównie z marniejącym z sezonu na sezon „The Walking Dead”, co jakiś czas trafiają się w gatunku również małe perełki – choćby takie jak lądujący w styczniu na ekranach naszych kin (najprawdopodobniej pod tytułem „Zombie Express”) tegoroczny hit z Korei Południowej.

Maciej Bachorski 2
negan
17 Lis 2016

Żebyś zdechł draniu, czyli kto z nas pragnie śmierci Negana?

Chodzicie do kina na filmy Marvela? Czy czegoś wam w nich brakuje? A może raczej kogoś? Choćby łajdaka, który powiedzmy rozwaliłby Hawkey’owi czaszkę na miazgę, by reszta superbohaterów mogła się skrzyknąć, w akcie zemsty najlepiej wypatroszyć drania i jeszcze powiesić za flaki. Zaraz, zaraz, to nie ta bajka. Komu jednak potrzeba tego typu wrażeń i emocji, niech bierze się za siódmy sezon „The Walking Dead”. Tak, proszę Państwa, Negan wylądował!

Tomasz Miecznikowski 0
Znak Horyzont 85%
07 Lip 2016

Żywe trupy: prawdziwa historia zombie – zombie są wśród nas [recenzja]

Fenomen ten jednak zyskał już tak wielką popularność, że doczekał się wielu naukowych opracowań, z których jednym z najciekawszych jest książka Adama Węgłowskiego – „Żywe trupy – prawdziwa historia zombie”.

Łukasz Radecki 0
Znak Horyzont
07 Cze 2016

Żywe Trupy – poznaj prawdziwą historię zombie [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Znak Horyzonty. Do wygrania są dwa egzemplarze książki „Żywe trupy: prawdziwa historia zombie” autorstwa Adama Węgłowskiego.

REDAKCJA 0
Taurus Media 75%
09 Paź 2015

Żywe Trupy #23: Z szeptu w krzyk – zmiana formuły [recenzja]

Robert Kirkman od dawna powtarza w wywiadach, że „Żywe Trupy” chce pisać aż do własnej śmierci (podobnie jak swoją serię sueprbohaterską „Invincible”). A ja nie mam nic przeciwko, bo to wciąż bardzo dobra seria, nie schodząca poniżej pewnego poziomu.

Paweł Deptuch 0
SQN
24 Sie 2015

The Walking Dead: Zejście [patronat]

Autor: Jay Bonansinga Wydawca: SQN Data wydania: 9 września 2015

REDAKCJA 0
Tony Moore
15 Kwi 2015

Ewolucja martwego mięsa

Przeciętnemu odbiorcy popkultury zombie kojarzą się przede wszystkim z żądnymi ludzkiego mięsa, bezmyślnymi i powolnymi potworami polującymi w stadzie. Mało kto już pamięta, że w pierwotnym założeniu ożywione trupy były jedynie marionetkami w rękach kapłanów voodoo, które „żywiły” się korzonkami o dziwnych właściwościach. Za wizerunek zombiaka  jako krwiożerczej bestii odpowiada oczywiście George A. Romero i jego kultowy film „Noc żywych trupów”. W komiksie jednak, postać zombie, mimo iż ma te same korzenie, posiada nieco inną i bardziej burzliwą historię.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 80%
09 Mar 2015

Żywe Trupy #22: Nowy Początek [recenzja]

Po bardzo intensywnych wydarzeniach z poprzednich tomów, Robert Kirkman funduje swoim bohaterom chwilę wytchnienia. I to nie byle jaką bo pomiędzy „Wojną totalną” a „Nowym początkiem” zrobił kilkuletni odstęp.

Paweł Deptuch 4
SQN 80%
07 Sty 2015

The Walking Dead: Upadek Gubernatora cz.1-2 [recenzja]

Tragiczna opowieść o psychopacie, który stanął na czele utopijnego społeczeństwa w świecie „The Walking Dead”, przeradzając życie ocalałych po apokalipsie zombie ludzi w koszmar, wreszcie dobiega końca. W wielkim stylu i z przytupem.

Łukasz Radecki 0
DC Comics
19 Sie 2014

Inwestycja w komiks

Gdy piszę te słowa na ebayu trwa aukcja, w której można zdobyć unikatowy egzemplarz „Action Comics #1” z 1938 r. z debiutem Supermana. Do końca pozostało sześć dni, a na chwilę obecną jego cena wynosi 1 750 200 USD. Czy zeszyt ten pobije rekord sprzed trzech lat i przekroczy kwotę 2,16 mln USD?

Paweł Deptuch 0
Zywe Trupy okladka 100%
09 Kwi 2014

Żywe Trupy #1-2 – Słuchowisko [recenzja]

Przyznam, że gdy po raz pierwszy usłyszałem o adaptacji dźwiękowej Żywych Trupów, padłem ze śmiechu. Jak to? Będą przerabiać komiks na audiobooka? Przecież to niewykonalne. Pierwszy teaser niespecjalnie mnie zachęcił, a nastawił wręcz opozycyjnie do całego przedsięwzięcia. Nie byłem z resztą jedynym, który się uprzedził. Zdanie zmieniłem na kilka dni przed premierą, kiedy do sieci trafił pełny zwiastun w postaci adaptacji pierwszego zeszytu. Oczarował mnie. Usiadłem ponownie, tym razem z albumem w ręku i zacząłem porównywać oba nośniki. Podobnie jak w przypadku serialu, jest sporo różnić. Komiks nie jest przełożony kadr w kadr, kropka w kropkę. Przede wszystkim dodany jest głos z offu, narrator, komentujący bieżące wydarzenia, których w żaden

Paweł Deptuch 0
Image Comics
21 Lis 2013

5 tytułów powiązanych z The Walking Dead – przewodnik dla wydawców [komiks]

„Żywe Trupy” Roberta Kirkmana cieszą się w naszym kraju nie mniejszą popularnością niż w USA i reszcie świata. Z regularną serią obrazkową jak i…

Paweł Deptuch 0
SQN 70%
16 Paź 2013

The Walking Dead: Narodziny Gubernatora [recenzja]

Mieszanie w nieznanej przeszłości popularnych postaci jest niebezpieczne i często prowadzi do katastrofy, bowiem odbiorcy nieznane wątki dopowiadają sobie sami, a w ich wyobraźni bohaterowie żyją własnym życiem. Trudno w takiej sytuacji sprostać oczekiwaniom każdego czytelnika, tak więc przed autorem stoi ogromne wyzwanie, któremu nie jest zazwyczaj w staniesprostać. Niech za przykład posłuży historia Wolverina, który przez dekady był najbardziej tajemniczą komiksową postacią, a w momencie opublikowania jego Originu czytelnicy sypali gromy z nieba i wyklinali twórców za niegodne traktowanie. Wolverine został odarty ze swego najważniejszego przymiotu, a czytelnicy podzielili się na dwa obozy, które akceptują taki stan rzeczy i go negują. Owszem, po jakimś czasie kontrowersje się rozmyły, ale

Paweł Deptuch 0
17 Maj 2013

Andrew Lincoln: No More Mr. Nice Guy

Świat znał go z ról miłych zakochanych panów, jak choćby bohater „To właśnie miłość”, ale Andrew Lincoln powiedział dość. Dlatego zdecydował się opowiedzieć Dzikiej Bandzie o polowaniu na zombie, duchach i bracie nauczycielu. Dzika Banda: „Żywe trupy” trupami, ale to nie twoje pierwsze spotkanie z serialowym horrorem. W Wielkiej Brytanii zagrałeś głównego bohatera w świetnym serialu „Alterlife”.   Andrew Lincoln: I w Polsce ktoś zna ten serial! Super. „Aferlife” to było moje oczko w głowie, takie ukochane dziecko. Nawet nie wiesz jak mi miło. „Afterlife” było wyzwaniem tak dla producentów, jak dla nas – obsady. Chcieliśmy, żeby ten serial był na wskroś brytyjski, osadzony w tradycji brytyjskich ghost stories, ale

Robert Ziębiński 0