RANKINGI 

7 zakazanych plakatów filmowych

Plakaty filmowe często wywołują równie wielkie emocje pośród cenzorów i publiczności jak same filmy. Pamiętacie piersi Evy Green z „Sin City 2”? Zakazano ich, bo były zbyt wyzywające i nagie. Poniżej znajdziecie siedem innych zakazanych plakatów

 

ŻYĆ SZYBKO, UMIERAĆ MŁODO reż. Roger Avary

rules

Wielka finansowa klapa Avary’ego (współscenarzysta Pulp Fiction) i zarazem jedna z najbardziej absurdalnych awantur o plakat. Popatrzcie zresztą sami – pluszaki w erotycznych konfiguracjach są zabawne, a nie wulgarne. Ale cenzorzy w USA uznali, że mogą „skrzywić psychikę młodych odbiorców”.

 

WSTYD reż Steve McQueen

wstyd

 

Niby lubimy ejakulację i bez niej nie byłoby życia na ziemi, ale patrzenia na nasienie – już nie. Napis ze spermy uraził zarówno widzów, jak cenzorów. Zdjęte. Zakazane.

 

ZACK I MIRI KRĘCĄ PORNOSA reż. Kevin Smith

 zackimiri

Kolejny plakat, który jest inteligentny, dowcipnie gra z erotyczną tematyką filmu i… znów wywołuje skandal. I to większy niż sam film. Przecież to jawnie nawiązuje do seksu oralnego! Naprawdę? O rany – czujemy się zbrukani.

SKANDALISTA LARRY FLINT reż. Milos Forman

larrry

O rozciągniętego w pozycji chrystusowej Flynta toczono boje i w Polsce, i w USA. Plakat zdejmowano z kin, pisano protesty. Po latach – plakat i film bronią się świetnie, o awanturach pamiętają tylko ci, którzy interesują się historią.

PIŁA II reż. Darren Lynn Bousman

pila

Wiele plakatów do filmów grozy było gorszych, ale to plakat „Piły II” został zakazany. Poszło o dwa paluszki i aspekt estetyczny. Podobno plakat przeszkadzał ludziom podczas konsumpcji. Znaczy – budził obrzydzenie. Ciekawe, prawda? Zapewne jego twórcy chcieli odbiorców wzruszyć….

 

ZĘBY reż. Mitchell Lichtenstein

zeby

Przypadek vagina dentata… Znaczy chodzi o to, że pani w swojej słodkiej muszelce ma słodkie i ostre ząbki, które odgryzają nieproszonych (i proszonych) gości. Plakat zakazano, bo… po jego zobaczeniu, młody odbiorca mógłby wyrobić sobie mylne wrażenia, że wagina jest uzębiona. A nie jest? Waginy kąsają najmocniej!(żart)

MILLENNIUM reż. David Fincher

millennium

Powyżej problem waginy z zębami, a tu… te złe i okropne sutki. Przypadek podobny do „Sin City 2”. Kawałek sutka wywołał oburzenie. Jak tak można, atakować ludzi sutkami. Brr, okropne.

wściekłe psy
Poprzedni

Wściekłe psy [recenzja - konkurs Grindhouse]

Juan Gimenez Dzika Banda 20
Następny

Juan Gimenez - twarde science fiction z domieszką erotyzmu [galeria]

Robert Ziębiński

Robert Ziębiński

Dziennikarz, pisarz. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez ostatnie osiemnaście lat pracował i publikował w takich tytułach jak „Tygodnik Powszechny”, "Gazeta wyborcza", "Rzeczpospolita", „Przekrój”, „Newsweek”, „Nowa Fantastyka”. Wydał powieść „Dżentelmen” (2010), krytyczne„13 po 13” (wspólnie z Lechem Kurpiewskim, 2012), pierwszą polską książkę o Stephenie Kingu „Sprzedawca strachu” (2014) "Londyn. Przewodnik Popkulturowy" (2015) i "Wspaniałe życie" (2016) (WAB). Drukował opowiadania m.in. w "Nowej Fantastyce", w antologiach „17 Szram” (2013), „City 2” (2011).

Brak komentarzy

Dodaj komentarz