RANKINGI 

Dredy Jacka Sparrowa – ranking filmowych wpadek

Błędy zdarzają się najlepszym. Pomyłki, źle rozstawione rekwizyty, które zmieniają położenie między ujęciami. Zdarza się. Prezentujemy Wam najciekawsze pomyłki ze znanych filmów.

Dredy kapitana Sparrowa

Sparrow

Już w pierwszej części nie pilnowano tego elementu charakteryzacji zbyt mocno. Dlatego w różnych scenach Johny Depp latał z różną ich ilością.

Zaginiona ławka ofiarą „Podziemnego kręgu”

podziemny krąg

Kiedy główny bohater, dyskutując z Tylerem, próbuje dostać się do zaminowanego budynku, musi zniszczyć szybę w drzwiach. Najpierw próbuje uderzyć w nią ławką, potem rozbić kopnięciem. Przy tym drugim podejściu improwizowany taran dematerializuje się w niewyjaśnionych okolicznościach.

Wędrująca, zmiennokształtna blizna Geralta

geraltus

Okej, „Wiedźmin” do panteonu arcydzieł filmografii nie wejdzie, ale przy wszystkich wpadkach budzących zażenowanie – znalazła się jedna, dla odmiany dosyć zabawna. Mianowicie, wędrująca po całej twarzy, zmieniająca kształt blizna Geralta. Krążą plotki, że przemieszczała się zgodnie z ruchem w skazówek zegara.

Quo Vadis w tych adidaskach?

adidaski w quo vadis

To kolejny polski film nie najwyższych lotów, ale odtrąbiony z wielką pompą. I pełen błędów. Cóż, wycieczki szkolne musiały na coś chodzić. W scenie, w której Paweł Deląg ratuje piękną Lidię widać, jak jeden z aktorów nosi aprobowane przez rekonstruktorów historycznych adidaski…

Braveheart, a sprawa samochodu

blooper43-1

W jednej z kluczowych scen batalistycznych hitu „Mela Gibsona” przez kadr przewija się najzwyklejszy w świecie samochód. Trochę nie pasował do i tak lekko nagiętych realiów, ale może chciał dołączyć do szarży angielskiej jazdy?

Szczęście archeologa

indy jehova

Poczciwy Jahwe musi bardzo lubić Indianę Jonesa, bowiem w klasycznej scenie „prób” z końcówki „Ostatniej Krucjaty” nie tylko wybacza mu błąd w pisowni imienia, ale także pozwala utrzymać się na innym kafelku z nieprawidłową literą.

Szyba z czynnikiem regenerującym w „Ojcu chrzestnym”

THE GODFATHER 1972 JAMES CAAN GODF 002CP, Photo by: Everett Collection (3738)

Czynnik regenerujący był domeną Wolverine’a, dzięki niemu bohater praktycznie zyskał nieśmiertelność. Tymczasem, w historii filmu takie przypadki zdarzały się już wcześniej – na przykład w klasycznej scenie z Ojca Chrzestnego, kiedy Sonny zostaje zastrzelony. Pierwsze strzały padają przez szybę, która pęka i rozpada się na kawałki, ale w następnym ujęciu powoli wraca do formy…

Rozpłatana głowa T-1000

Terminator-2

T-800 w scenie w windzie strzela T-1000 w głowę, która w efekcie zostaje rozdzielona na dwa płaty. Jeśli się jednak dobrze przyjrzeć, zauważymy, że imitacja głowy Roberta Patricka jest rozdzielona jeszcze zanim Arnold oddaje strzał.

Czarne jest białe

die hard 2

W „Szklanej Pułapce 2” następuje zabawna sekwencja kiedy czarnoskóry aktor w jednym, dość istotnym momencie zostaje podmieniony przez białego. Zobaczcie sami.

Dobry dinozaur, grzeczny dinozaur

jurassic park
W trakcie sceny kuchennej, jeden z animatorów raptora łapie go za ogon, aby ten nie poleciał zbytnio do przodu. Wygląda to jak głaskanie grzecznego pieska.

Albatros
Poprzedni

Mroczna Wieża # 6 Pieśń Susannah - ostatni przystanek przed finałem [recenzja]

star wars polska
Następny

Gwiezdne Wojny - plakaty z całego świata [galeria]

Hubert Sosnowski

Hubert Sosnowski

Rocznik 1991, zodiakalny bliźniak, który raz nie może usiedzieć w miejscu, a kiedy indziej zaszywa się w swojej pieczarze. Z tego tytułu znajduje czas zarówno, na wyżywanie się na macie, jak i wycieczki w świat filmów, książek, komiksów, gier, larpów i muzyki, a czasem nawet i w otchłań studiów. Opublikował parę tekstów tu i tam, w "Science Fiction Fantasy i Horror", "LiteRacjach" oraz w portalach internetowych. Od 2014 regularnie publikuje w Dzikiej Bandzie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz