TEKSTY 

Audiobooki na podstawie kultowych filmów z lat 80.

Książkowe adaptacje filmów przez długi czas stanowiły wręcz osobny gatunek literacki. Lata 80. i 90. były rajem dla fanów chcących w kółko przeżywać swój ulubiony film w domowym zaciszu, a dodatkowym atutem takich nowelizacji często były „materiały dodatkowe” w postaci usuniętych scen, spojrzenia na niektóre zdarzenia z innej perspektywy czy też koncepty zapożyczane z wczesnych wersji scenariusza. Wyobraźcie sobie, że te popularne pod koniec XX w. „potworki” pewna grupa zaadaptowała do postaci audiobooków!

Wszystkie dostępne są na youtube Audiobooks of the Damned i trzeba przyznać, jest już tego dość pokaźna kolekcja. Chcecie posłuchać adaptacji „Mad Maxa 2”, „Blade Runnera”, „E.T”, „Zagubionych chłopców”, „Terminatora”, „Videodrome” czy „Super Braci Mario”? No to słuchajcie! A, no i tutaj oficjalna strona do wglądu.

Mad Max II

Terminator

Lost Boys

Super Mario Bros.

Scanners

Disney  / Dzika Banda
Poprzedni

Jymn Magon: Jak skończyły się Gumisie? [wywiad]

SQN
Następny

Dzieci gniewu – zbrodnia po Berlińsku [recenzja]

Paweł Deptuch

Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz